Spoznaj, na čo sa môžeš v Nexteria Leadership Academy tešiť

  1. Domov
  2. Blog
  3. Spoznaj, na čo sa môžeš v Nexteria Leadership Academy tešiť

Ahoj, som Lucka. Dnes ti chcem priblížiť 3-ročný rozvojový program Nexteria Leadership Academy prostredníctvom pár mojich spolužiakov a napokon aj mňa 🙂

Najprv ti predstavím, o čom je štúdium v NLA. Semester sa skladá z 3 typov aktivít, za ktoré zbieraš kredity:

  1. Diskusie bez kravaty –  ako by trampi povedali, “potlach” so zaujímavými ľuďmi o (ich) živote a veciach, pre ktoré horia
  2. Kurzy – levelové alebo spoločné workshopy. Podľa dôležitosti sa delia na povinne voliteľné a výberové. (Btw. perlička zo zákulisia –  Nexteria je trochu “zaťažená” na angličtinu, takže ich voláme “should have” a “nice to have”.) 
  3. Projekty v praxi – dostaneš sa priamo do firiem a pracuješ na reálnych zadaniach. Okrem toho, že čiastočne spoznáš, ako to kde chodí, vyskúšaš si aj prácu v tíme so spolužiakmi. To je na nezaplatenie, napríklad keď hľadáš parťákov na dobrovoľníctvo alebo do tvojho projektu – máš už s viacerými spolužiakmi pracovnú skúsenosť a vieš, na koho si sa v čom mohol spoľahnúť a kto, naopak, potreboval trochu viac motivácie než pomohol so zadaním.      
  • v treťom ročníku robíš vlastný projekt, ktorý ťa niečím obohatí a je tiež prospešný pre spoločnosť. Máš bezpečné miesto a podporu Nexterie, kde zúročíš a vyskúšaš všetko, čo sa 3 roky učíš. 

A teraz naspäť k nám a našim best of tohto roka:

Kamil z prvého levelu NLA chodí na marketingovú komunikáciu. Oslovila ho debata s pánmi Cifrom z Websupportu: “Hrozne charizmatický chalan. Veľmi pekný, inšpiratívny príbeh” a Trančíkom zo SuperScale: “Spôsob, ako rozmýšľa nad vecami, je zaujímavý.” Z kurzov odporúča Hodnoty v praxi: “Pomohlo mi lepšie uchopiť abstraktný koncept v konkrétnom day-to-day živote” a workshop so Sli.do: “Pochopil som, čo ľudia potrebujú a ako s nimi pracovať.” Zapojil sa do Projektu v praxi pre Tatra banku. “Baví ma vymýšľať kampane a svet financií mi je blízky,” dodáva. A čo ho naučil necelý rok v Nexterii? “Hlavne ako všelijak rôzne sa dá nazerať na veci. Veľa som sa naučil pracovať s inými ľuďmi, lepšie ich chápať.”

Maťo študoval enviru a teraz je vedeckým pracovníkom na Prírodovedeckej fakulte UK, kde pomohol založiť komunitnú záhradu. Do Nexteria Leadership Academy chodí už druhý rok.  V tomto roku ho najviac oslovil kurz kultúrnej inteligencie, z ktorého sa dozvedel, ako správne komunikovať v prostredí s ľuďmi z mnohých kultúr a sociálnych podmienok. Zapojil sa tiež do projektu s Accenture, kde pomáhali hlavnému mestu s kampaňou na zvýšenie počtu obyvateľov s trvalým pobytom v Bratislave. Vďaka tomu sa naučil ako funguje odborné poradenstvo pre firmy a organizácie. Tento rok ho zaujala aj diskusia o tom, ako rýchlo sa dá prejsť na online výučbu, ktorá je kvalitná, s neziskovkami Zmudri, Nexteria a IAmbitious.

Okrem nás tu nájdeš aj tretiaka Valeriána. Má magistra zo žurnalistiky a zaujíma sa o podnikanie. Z Diskusií bez kravaty ho najviac zaujímajú práve rozhovory s úspešnými podnikateľmi, tento rok napríklad so Samom Hapákom. Veľa sa naučil na kurze 7 návykov skutočne efektívnych ľudí: “Úplná topka celej Nexterie, dostal som základný návod, ako viesť úspešný život. Už ho stačí len aplikovať.“ Ďalej ho zaujal workshop s Olíviou Hurbanovou, ktorá sa venuje komunikácii a psychológii. Zúčastnil sa na Projekte v praxi pre NAY Elektrodom, Accenture i Slovak Telekom. Na záver ešte dodáva: “Hlavný benefit Nexterie vnímam v networkingu a ľuďoch. Kurzy mi dali čiastkové soft, resp. hard skills.”

A napokon ja. Ako už vieš, volám sa LuckaMiesto zoznamu “mojich best of” predmetov ti chcem povedať inú vec:

Počas vysokej školy som mala akčný študentský život. Hoci som o Nexterii vedela, popri všetkých aktivitách by som ju plnohodnotne nestíhala. Hnevalo ma to. Vedela som, že je pre aktívnych mladých ľudí a že by som si v nej našla svoje miesto. Napokon som sa rozhodla prihlásiť sa až ako absolventka, po štátniciach. A ono to vyšlo! Preto ak veríš, že program NLA je pre teba, vieš mu dať niečo zo seba (a budeš stíhať chodiť z práce “do školy” cca na 17:30), no máš pocit, že sa “nevojdeš do vekových tabuliek”, rýchlo ten pocit odožeň :). Prihlásiť sa môžeš znova od januára 2021. Neváhaj zistiť viac >>nexteria.sk/nla a určite sleduj fejsbúk a instagram Nexterie. Ak to máš do Bratislavy ďaleko, pozri si online program Nexteria Lab!

P.S.: Veľa podnetov na premýšľanie naraz, že? To je v pohode 🙂 Ak ti nejaká otázka vŕta v hlave, alebo chceš o niečom vedieť viac, pokojne sa ozvi ďalším študentom Nexteria Leadership Academy – Emilovi, Samovi, Katke alebo Dominikovi, sú tu pre teba.