Nexteria Global HUB2022-10-18T00:36:28+02:00

Nexteria Global

HUB

Nexteria Global je pre každého mladého Slováka a Slovenku v zahraničí, ktorého/ktorú zaujíma dianie na Slovensku a chce prispievať k jeho zlepšeniu aj zo zahraničia.

Aj tento rok otvárame program Nexteria Global HUB, v ktorom prepájame Slovákov a Slovenky v zahraničí s inšpiratívnymi ľuďmi a iniciatívami na Slovensku cez diskusie, kariérne príležitosti a socials. Pridaj sa k viac než 140 úspešným absolventom, prihlás sa TU.

Chceš najskôr vedieť ako prebiehajú diskusie? Zverejnili sme pre teba vybrané diskusie na Nexteria Global Podcast, nájdeš nás na platformách Anchor a Spotify.

Prihlásiť sa
O programe

Nič nezmeškaj! Prihlás sa na odber a buď informovaný/á o otvorení nového kola a ďalších novinkách.

Prečítaj si náš Blog

Ďalšie články

Čo zažiješ v Nexteria Global HUB?

Pracovné príležitosti

V Nexteria Global HUBe ti predstavíme zaujímavé pracovné stáže a absolventské pozície ako aj možnosť prepojiť sa s kvalitnými firmami a neziskovkami na Slovensku.

Vzdelávacie aktivity

V HUBe zažiješ nadupané vzdelávacie workshopy zamerané na dôležité prenosné zručnosti a diskusie na rôzne témy týkajúce sa Slovenska. Našimi hosťami a hosťkami boli napríklad Zuzana Hanzelová, Štefan Hríb, Vladimír Šucha, Mária Patakyová, CEOs či vedúci zamestnanci firiem ako napríklad Tatra banka, McKinsey & Company, Bloomreach či Vacuumlabs a mnohé ďalšie osobnosti z politického či občianskeho diania. 

Komunita

V HUBe sa prepojíš s ľuďmi, ktorých zaujíma rovnaká téma ako teba a spoločne zdieľate inšpirácie a príležitosti v danej oblasti. Získaš tak možnosť na angažovanie sa v srdcových témach na Slovensku aj zo zahraničia.

Social aktivity

V HUBe sa taktiež môžeš tešiť na rôzne socializačné aktivity ako napríklad online spoznávačky či in-person socials organizované po rôznych častiach sveta.

Chcem sa prihlásiť

Viac o HUBe

Nexteria Global HUB je dvojmesačný program, ktorý ti cez rozvojové aktivity umožní osobnostne sa posunúť vpred, získať zručnosti cez workshopy, prepojiť sa s firmami alebo neziskovkami na Slovensku a touto cestou pomáhať Slovensku aj zo zahraničia.

Vďaka online forme HUBu sa môžeš zapojiť naozaj odkiaľkoľvek! Čakajú ťa online vzdelávacie aktivity, dlhodobá ponuka pracovných príležitostí a mix offline a online socializačných aktivít a stretnutí. Aktivity prebiehajú každý utorok vo večernom čase.

Čo všetko zažiješ?

6

Rozvojových aktivít

1

Zahraničná komunita

3

Social aktivity

6  Rozvojových aktivít: 

 • Diskusie: Pomôžu ti spoznať inšpiratívnych ľudí a dozvedieť sa o politickej situácií, podnikateľskom prostredí a aktuálnom dianí na Slovensku.
 • Workshopy: Pomôžu ti vylepšiť si svoje prenosné zručnosti ako biznis analytika, argumentácia, digitálne a marketingové zručnosti či prezentačné zručnosti.
 • Aktivity sa budú konať raz týždenne vždy v utorok vo večerných hodinách. Dáme ti o nich vedieť v predstihu.

1  Zahraničná komunita: 

 • Staneš sa súčasťou komunity mladých Slovákov a Sloveniek žijúcich v zahraničí a spoznáš tak mnoho nových a inšpiratívnych ľudí, ktorí študujú či pracujú vo svete či práve v krajine, kde pôsobíš aj ty!

3  Social aktivity:

 • Počas trvania programu ťa podporíme v spoznávaní Slovákov a Sloveniek po celom svete pomocou zábavných socializačných aktivít.

+  Neobmedzené príležitosti: Stáže, absolventské pozície, projekty a neziskovky

 • Počas celého priebehu HUBu a aj po jeho absolvovaní budeš mať prístup k zaujímavým pracovným príležitostiam a projektom, do ktorých sa budeš môcť zapájať.

Týmto to ale nekončí! Po úspešnom absolvovaní HUBu získaš certifikát a len za symbolický mesačný poplatok sa môžeš aj naďalej zapájať do diskusií a socials.

To všetko len za 35 Eur alebo 25 Eur ak ste dvaja

Sme nezisková organizácia a členské v tomto programe je použité výlučne na chod organizácie. Program Nexteria Global HUB má trhovú hodnotu stovky Eur. Ty platíš len 35 Eur (alebo 2×25 Eur ak sa prihlásite dvaja naraz). Prihlás sa čo najskôr a údaje potrebné k platbe ti zašleme e-mailom. Všetky získané financie sú použité na náklady spojené s organizovaním vzdelávacích aktivít.

Online program Nexteria Global HUB

iba za 35 Eur

Ak sa prihlásiš ako Early Bird alebo vo dvojici s kamošom či kamoškou, každý zaplatíte za program len 25 Eur. Ak sa prihlásiš do záverečnej deadline zaplatíš 35 Eur. Využi early bird zľavu!

Chcem sa prihlásiť

Na čom nám záleží?

Nexteria Global je nezisková organizácia, ktorá vytvára zahraničnú komunitu mladých Slovákov a Sloveniek, ktorých inšpirujeme k angažovaniu na Slovensku cez rozvojové diskusie, socials a príležitosti a iniciatívy od firiem a organizácii aktívnych na Slovensku. Medzi hlavné aktivity Nexterie Global patria kariérno-vzdelávacie eventy Night of Chances ako aj diskusie a socializačné aktivity pre študentov a študentky v zahraničí. Nexteria Global patrí pod Nexteriu, ktorá podporuje rozvoj aktívnych mladých ľudí na Slovensku už viac ako 12 rokov. V Nexterii sa riadime podľa šiestich hodnôt, ku ktorým vedieme aj mladých ľudí. Podľa týchto hodnôt si vyberáme partnerov, študentov, kolegov aj firmy.

Stanovujem si dlhodobé ciele, zapaľujem pre ne druhých ľudí a vytrvalo robím všetko pre ich dosiahnutie.
Disciplinovane pracujem na zlepšovaní svojich schopností a uspokojím sa len s najvyššou možnou kvalitou.
Cítim zodpovednosť meniť veci, na ktorých mi záleží a iniciatívne realizujem prvé kroky.
Mám odvahu vždy povedať, čo si myslím a konať, čo je správne, aj keď je to nekomfortné.
S pokorou budujem sieť vzťahov založených na dôvere a vzájomnej podpore.
Viem, že od života som veľa dostal a hľadám príležitosti, ako urobiť niečo prospešné pre spoločnosť a druhých ľudí.

Pomáhame Slovensku zo zahraničia vytváraním celosvetovej komunity slušných a schopných mladých Slovákov a Sloveniek.

Je Nexteria Global HUB pre mňa?

 • Mám 18 – 27 rokov
 • Študujem, pracujem alebo podnikám v zahraničí a zaujíma ma dianie na Slovensku
 • Viem sa zúčastniť aspoň 4 zo 6 rozvojových aktivít 
 • Mám snahu angažovať sa a pomáhať Slovensku zo zahraničia
 • Chcem byť súčasťou komunity mladých Slovákov a Sloveniek v zahraničí
Chcem sa prihlásiť

Často kladené otázky

HUB môžeš uhradiť dvoma splátkami. V špecifických prípadoch ti vieme ponúknuť dokonca aj štipendium. 
Na obdržanie certifikátu by si mal/a mať aspoň 70% účasť na diskusiách z hlavného programu (4 zo 6 rozvojových aktivít). Akékoľvek diskusie organizované mimo hlavného programu sú dobrovoľné, no odporúčané :). 
Rátame s tým, že nie každý sa bude môcť zúčastniť in-person stretnutí, preto všetky hlavné stretnutia prebehnú v online formáte. Nemusíš sa preto báť, že by si zmeškal/a niečo dôležité, nech sa nachádzaš kdekoľvek na svete.
Hlavný rozvojový program HUBu prebieha v pravidelných večerných časoch raz týždenne (v utorok), aby bol pre teba ľahko časovo zvládnuteľný.
 V HUBe stretneš rovnako zmýšľajúcich mladých Slovákov a Slovenky s podobnými kariérnymi víziami alebo záujmami ako máš ty. Určite si nájdeš v HUBe priateľov, s ktorými si budeš rozumieť :). 

Máš otázky?

Ak nenájdeš odpoveď na tejto web stránke, napíš nám.

Dominika ti rada pomôže:

Mobil: +421 902 420 096

Prihlás sa cez formulár!

Sleduj e-maily a pridaj si nás na facebooku a instagrame.

Chcem sa prihlásiť

Nexteria Global úspešne podporuje mladých ľudí už

3

roky

V Nexteria Global HUBe je vždy miesto pre max.

30

študentov

Ostaňme

v kontakte

Adresa

NEXTERIA, Pasáž Luxor, Štúrova 3

811 02 Bratislava

Kontakt

e-mail: office@nexteria.sk

tel.: +421 905 702 383

Odoberaj novinky

Kontakt newsletter