Nexteria Global HUB2021-10-01T19:09:37+02:00

Nexteria Global

HUB

Novinka! 2-mesačný komplexný rozvojový online HUB pre Slovákov študujúcich alebo pracujúcich v zahraničí.

Nexteria Global otvára HUB pre Slovákov žijúcich v zahraničí. Pomáhaj Slovensku aj zo zahraničia! Ak ťa zaujíma dianie na Slovensku alebo by si sa rád vrátil do svojej rodnej krajiny, HUB je práve pre teba. Čakajú ťa nadupané vzdelávacie aktivity, kvalitné ponuky práce na Slovensku, networking v rámci skupinových diskusií a skvelá komunita aktívnych mladých ľudí. Vďaka HUB aktivitám sa môžeš angažovať na Slovensku aj zo zahraničia, objaviť atraktívne stáže či absolventské pozície na Slovensku a získať network inšpiratívnych Slovákov z celého sveta.

PRIHLÁS SA DO 15.10.2021!
ZISTI VIAC

Prečo sa prihlásiť do HUBu?

Pracovné príležitosti

V Nexteria Global HUBe ti predstavíme zaujímavé pracovné stáže a absolventské pozície ako aj možnosť prepojiť sa s kvalitnými firmami a neziskovkami na Slovensku.

Vzdelávacie aktivity

V HUBe zažiješ nadupané vzdelávacie workshopy a kurzy zamerané na dôležité prenosné zručnosti. Čakajú ťa taktiež diskusie na rôzne témy týkajúce sa Slovenska, na ktoré budú pozvaný CEOs z našich partnerských firiem a osobnosti z politického či občianskeho diania. 

Groups

V kariérnych alebo social impact skupinách sa prepojíš s ľuďmi, ktorých zaujíma jednotná téma a spoločne zdieľate inšpirácie. Cez konkrétne tematické príležitosti, odborníkov z daných oblastí, diskusie a workshopy získate možnosti na angažovanie sa v srdcových témach na Slovensku zo zahraničia.

Social aktivity

V HUBe sa taktiež môžeš tešiť na rôzne socializačné aktivity ako napríklad online pyjama party, spoločná offline ochutnávka najlepšieho piva v Londýne alebo sledovania diskusií a movie nights. 

Chcem sa prihlásiť

Čo zažiješ v HUBe?

Nexteria Global HUB ti počas 2 mesiacov ponúkne rôzne aktivity, z ktorých každá ti umožní sa osobnostne posunúť vopred, získať zručnosti cez workshopy, prepojiť sa s firmami alebo neziskovkami na Slovensku a touto cestou pomôcť Slovensku aj z ďalekého zahraničia. HUB bude prebiehať formou online vzdelávacích aktivít, dlhodobou a bohatou ponukou pracovných príležitostí cez Solved platformu, formovaním online social impact a kariérnych skupín a mixom offline a online socializačných aktivít.

Zapojením sa do skupiny si vyberáš či sa chceš zamerať viac na social impact témy alebo na kariérny záujem. Vďaka online forme HUBu sa môžeš zapojiť odkiaľkoľvek zo zahraničia! Po úspešnom absolvovaní HUBu získaš certifikát spolu s prístupom na platformu za symbolický mesačný poplatok kde sa môžeš aj naďalej zapájať do otvorených diskusií. 

Najbližší HUB štartuje v októbri a aktivity budú prebiehať online vo večerných hodinách.

Obsah HUBu:

8 Rozvojových aktivít: workshopy, kurzy alebo diskusie

 • Kurzy a Workshopy: Pomôžu ti vylepšiť si svoje prenosné zručnosti ako programovanie, design thinking, biznis analytika, argumentácia, digitálne a marketingové zručnosti či prezentačné zručnosti.
 • Diskusie: Pomôžu ti spoznať inšpiratívnych ľudí a dozvedieť sa o politickej situácií, podnikateľskom prostredí a aktuálnom dianí na Slovensku.
 • Rozvojové aktivity sa budú konať raz týždenne, utorok alebo štvrtok od 19:00 do 20:30 CET.

Neobmedzené príležitosti: stáže, absolventské pozície, projekty a neziskovky

 • Počas celého priebehu HUBu budeš mať cez Solved platformu prístup k zaujímavým pracovným príležitostiam a projektom, do ktorých sa budeš môcť zapájať.

3 Group stretnutia: kariérne alebo social impact skupiny podľa tvojho výberu

 • Zapojenie sa do skupín cez online platformu HUBu ti umožní si vytvoriť podpornú sieť pre angažovanie a kariérny rast. Vybrať si môžeš buď kariérnu skupinu alebo social impact skupinu úplne podľa vlastných preferencií, ktoré upresníš v prihláške. HUB momentálne ponúka 8 záujmových skupín, do ktorých sa môžeš zapojiť: Mentálne zdravie, Analytics research, Environmentálna politika, Verejná správa, IT, Business & Consulting, Vzdelávanie a Ľudsko-právne témy. Tématické skupiny budeme postupne rozširovať podľa tvojich preferencií. V skupinách ťa čaká diskusia s tématickými hosťami, skupinové socials a špecifické kariérne príležitosti, do ktorých sa môžeš zapojiť aj po skončení 1-mesačného HUBu!

4 Online social aktivity: zábavné aktivity ako napríklad pivo piatky, spoločné sledovanie diskusie a movie nights

 • Počas trvania programu ťa podporíme v spoznávaní Slovákov po celom svete pomocou zábavných socializačných aktivít.

Za 2 mesiace absolvuješ:

8

Rozvojových aktivít

3

Group stretnutia

4

Social aktivity

Pracovné príležitosti

počas celého priebehu HUBu

Týmto to ale všetko nekončí! Na platforme HUBu môžeš aj po jeho ukončení ostať aktívnym za symbolický poplatok, zapájať sa do Group stretnutí a angažovať sa v príležitostiach, ktoré ťa zaujímajú. 

To všetko len za 35 Eur alebo 25 Eur ak ste dvaja

Sme nezisková organizácia a členské v tomto programe je použité výlučne na chod organizácie. Program Nexteria Global HUB má trhovú hodnotu stovky Eur. Ty platíš len 35 Eur (alebo 2×25 Eur ak sa prihlásite dvaja naraz). Zaregistruj sa na platforme čo najskôr a údaje potrebné k platbe ti zašleme e-mailom. Všetky získané financie sú použité na nevyhnutné náklady spojené s organizovaním vzdelávacích aktivít.

Online program Nexteria Global HUB

iba za 35 Eur

Ak sa prihlásiš ako Early Bird do 20.9. alebo vo dvojici s kamošom či kamoškou, každý zaplatíte za program len 25 Eur. Ak sa prihlásiš do 15.10. zaplatíš 35 Eur. Využi to!

Chcem sa prihlásiť

Na čom nám záleží?

Nexteria Global je nezisková organizácia, ktorá vytvára zahraničnú komunitu slušných a schopných mladých Slovákov a inšpirujeme ich k návratu domov aby jedného dňa na kľúčových pozíciách na Slovensku boli slušní a schopní ľudia. Medzi hlavné aktivity Nexterie Global patria kariérno-vzdelávacie eventy Night of Chances ako aj diskusie a socializačné aktivity pre študentov v zahraničí.

Nexteria London patrí pod Nexteriu, ktorá podporuje rozvoj aktívnych mladých ľudí na Slovensku už 12 rokov. V Nexterii sa riadime podľa šiestich hodnôt, ku ktorým vedieme aj mladých ľudí. Podľa týchto hodnôt si vyberáme partnerov, študentov, kolegov aj firmy.

Stanovujem si dlhodobé ciele, zapaľujem pre ne druhých ľudí a vytrvalo robím všetko pre ich dosiahnutie.
Disciplinovane pracujem na zlepšovaní svojich schopností a uspokojím sa len s najvyššou možnou kvalitou.
Cítim zodpovednosť meniť veci, na ktorých mi záleží a iniciatívne realizujem prvé kroky.
Mám odvahu vždy povedať, čo si myslím a konať, čo je správne, aj keď je to nekomfortné.
S pokorou budujem sieť vzťahov založených na dôvere a vzájomnej podpore.
Viem, že od života som veľa dostal a hľadám príležitosti, ako urobiť niečo prospešné pre spoločnosť a druhých ľudí.

Je Nexteria Global HUB pre mňa?

 • Mám 17 – 26 rokov
 • Študujem, pracujem alebo podnikám v zahraničí a zaujímam ma dianie na Slovensku
 • Viem sa zúčastniť aspoň 6 z 8 rozvojových aktivít 
 • Vyberiem si aspoň jednu konkrétnu príležitosť z ponúknutých na zapojenie sa: stáž, dobrovoľníctvo na diaľku, absolventská pozícia alebo projekt 
 • Mám ochotu sa angažovať a pomáhať Slovensku zo zahraničia
 • Chcem byť súčasťou komunity slušných a schopných mladých Slovákov v zahraničí
Chcem sa prihlásiť

Často kladené otázky

HUB môžeš uhradiť dvoma splátkami. V špecifických prípadoch ti vieme ponúknuť dokonca aj štipendium. 
Ako účastník HUBu sa musíš zúčastniť aspoň troch zo štyroch workshopov, aspoň jedného z dvoch stretnutí skupiny a vybrať si aspoň jednu konkrétnu príležitosť z ponúknutých na zapojenie sa: stáž, dobrovoľníctvo na dialku, absolventská pozícia alebo projekt.  Aktivity sa budú konať vo večerných hodinách teda sa ti nebude prelínať s množstvom ďalších povinností.
Pokiaľ sa nenachádzaš v mieste konania socializačného stretnutia, teda v Londýne, bude ti ponúknutá zľava na cenu programu. Do väčšiny aktivít z programu sa ale budeš môcť zapojiť online aj na diaľku a teda o veľa neprídeš.
Áno, HUB je otvorený pre všetkých Slovákov, ktorí študujú, pracujú alebo podnikajú v zahraničí a zaujímajú sa o dianie na Slovensku.
Skupiny si vždy vyberáš podľa vlastného záujmu ako ostatní účastníci programu. V skupinách preto stretneš rovnako zmýšľajúcich mladých Slovákov s podobnými kariérnymi víziami alebo záujmami ako máš ty.
Ako hlavnú tému skupiny sa vždy snažíme vybrať oblasť, ktorá zaujíma najviac účastníkov. Preto aj ak sa nedostaneš do skupiny s tvojim presným špecifickým záujmom vždy budeš mať možnosť v tejto skupine otvoriť diskusiu na tému, ktorá ťa zaujíma. Ak by sa ti toto nepodarilo po ukončení programu budeš mať možnosť sa zapojiť do záujmovej skupiny v nasledujúcom 2-mesačnom HUBe s novými účastníkmi.

Nexteria Global úspešne podporuje mladých ľudí už

3

roky

V Nexteria Global HUBe je vždy miesto pre max.

30

študentov

Prihlásiť sa môžeš do 15. októbra!

Prihlás sa čo najskôr! Ak sa prihlásiš ako Early Bird do 20.9. za HUB zaplatíš iba 25 Eur a ak sa prihlásiš do 15.10. zaplatíš 35 Eur.

Počet miest v programe je limitovaný na max. 30. Nemáš prečo váhať.

Zaregistruj sa teraz, uhraď platbu čo najskôr a zaisti si tak miesto v programe.

Začiatok: 18. októbra 2021. Sleduj e-maily a pridaj si nás na fejsbúku a instagrame.

Chcem sa prihlásiť

Máš otázky?

Ak nenájdeš odpoveď na tejto web stránke, napíš nám.

Dominika ti rada pomôže:

Mobil: +421 902 420 096

Partneri HUBu

Generálni partneri

Hlavný partner

Pomáhajú nám

Pomáhame Slovensku zo zahraničia vytváraním celosvetovej komunity slušných a schopných mladých Slovákov.

Ostaňme

v kontakte

Adresa

NEXTERIA, Pasáž Luxor, Štúrova 3

811 02 Bratislava

Kontakt

e-mail: office@nexteria.sk

tel.: +421 905 702 383

Odoberaj novinky

Kontakt newsletter