Nexteria Leadership Academy2020-01-21T02:31:43+01:00

Nexteria

Leadership

Academy

3-ročný intenzívny vzdelávací program 

primárne popri vysokej škole

Podporujeme aktívnych mladých ľudí, ktorí chcú ďalej rásť a byť lídrami v biznise, IT, verejnom sektore, vede, práve a ďalších dôležitých oblastiach. Pripravujeme novú generáciu schopných a slušných ľudí, ktorí chcú byť pozitívnou zmenou pre Slovensko. Ideš do toho?

PRIHLÁS SA TERAZ
ZISTI VIAC

Aktivity Nexteria Leadership Academy

Takto vyzerá prax vo firme

Intenzívne kurzy

Počas 3 rokov intenzívne rozvíjame tvoje soft skills a hard skills spolu s kritickým myslením, kreativitou a hodnotami. Naučíš sa to, čo ťa v škole nenaučia.

Diskusie bez kravaty

Pravidelne sa môžeš zúčastňovať uzavretých diskusií s úspešnými osobnosťami. Ich životné aj kariérne príbehy inšpirujú každého.

Osobný mentor

Vďaka Guide programu získavaš cenné rady od skúsenejších. Vyberieš si lídra, ktorý s tebou diskutuje o tvojej vízii, cieľoch, problémoch či projektoch.

Projekty v praxi

Získaš cennú prax popri škole – na reálnych projektoch v top firmách, pri organizovaní podujatí aj rozvíjaní tvojho vlastného projektu. Ideš do toho?

Komunita

Ďalšia vec, ktorú oceníš, sú nové priateľstvá. V NLA si súčasťou komunity s vyše 300 podporovateľmi, lektormi, firemnými partnermi, alumni a študentmi.

Chcem sa prihlásiť

Štúdium v Nexteria Leadership Academy

Nexteria Leadership Academy funguje podobne ako škola, aktivity si vyberáš ty. Za jednotlivé kurzy, diskusie, projekty a pod. získavaš body a štúdium je ukončené promóciami.

Aktivity sa konajú počas semestra približne 2x do týždňa, vo večerných hodinách alebo cez víkend. Na úspešné absolvovanie semestra potrebuješ aspoň 75 % bodov za aktivitu.

Za jeden semester absolvuješ:

5+

kurzov

5+

diskusií

2+

networkingových akcií

Stretnutia

s mentorom

Projekt

vo firme

Aktivity

organizované študentmi

Zameranie kurzov a workshopov:

 • Ak chcem napredovať, je dobrým prvým krokom zistiť, kde vlastne som (Čo mi je prirodzené a čo je pre mňa dôležité? Čo mi ide ľahšie a čo naopak ťažšie? V čom som iný než ostatní a v čom rovnaký? Aké mám predsudky a presvedčenia, ktoré mi neumožňujú rásť?) a získať zdravú sebadôveru (Takú, kedy sa neponižujem pred druhými a aj keď si uvedomujem svoje slabosti, viem sa mať úprimne rád aj s nimi. Zároveň sa nad druhými nevyvyšujem, aby som si tým potvrdzoval svoju výnimočnosť.).
 • Vďaka tomu rozvíjam sám seba a svoje vzťahy voči druhým ľuďom.
 • Typológie osobnosti
 • Komunikačné zručnosti
 • Predaj
 • Prokrastinácia, Time manažment
 • Kariérne a životné smerovanie
 • Vízia
 • Hodnoty
 • Takmer všetko dôležité, čo budeme v živote tvoriť, budeme robiť v spolupráci s ďalšími ľuďmi. Preto je kľúčové vyjasniť si, kde viem byť ja prínosný pre tím a keď ho budem viesť, ako to chcem robiť. Viem byť prirodzený líder? Je to vôbec dôležité? Sú moje hodnoty hodné nasledovania? A aký je rozdiel medzi krásnym snom a schopnosťou pretaviť ho do reality?
 • Vďaka tomu rozvíjam seba ako súčasť skupiny či tímu.
 • Projektový manažment
 • Práca s ľuďmi – HR, “personalistika”
 • Manažment – vedenie tímu
 • Prezentačné zručnosti
 • Spätná väzba
 • Motivácia ľudí v tíme
 • Kariérne a životné smerovanie
 • Vízia
 • Hodnoty
 • Nie sme ostrovom sami pre seba. Všetci sme súčasťou rodín, komunít, spoločnosti. Bez toho, aby sme si to uvedomovali, máme vplyv na to, akou spoločnosť je. Ale je ten vplyv prínosom pre spoločnosť? Čo považujeme za naozaj dôležité a čo vieme urobiť pre to, aby bola spoločnosť okolo nás lepšia? No hlavne, čo urobíme?
 • Vďaka tomu rozvíjam seba ako súčasť sveta okolo mňa.
 • Impact – čo to je a ako sa dá dosiahnuť
 • Fundraising – ako dopad urobiť udržateľným
 • Práca s médiami – ako prínos rozšíriť
 • Networking – cielená práca so vzťahmi
 • Kariérne a životné smerovanie
 • Vízia
 • Hodnoty

Hodnoty Nexterie

V srdci Nexterie je šesť hodnôt, ktorými sa riadime a ku ktorým vedieme mladých ľudí. Podľa týchto hodnôt si vyberáme partnerov, študentov, spolupracovníkov, aj firmy.

Stanovujem si dlhodobé ciele, zapaľujem pre ne druhých ľudí a vytrvalo robím všetko pre ich dosiahnutie.
Disciplinovane pracujem na zlepšovaní svojich schopností a uspokojím sa len s najvyššou možnou kvalitou.
Cítim zodpovednosť meniť veci, na ktorých mi záleží a iniciatívne realizujem prvé kroky.
Mám odvahu vždy povedať, čo si myslím a konať, čo je správne, aj keď je to nekomfortné.
S pokorou budujem sieť vzťahov založených na dôvere a vzájomnej podpore.
Viem, že od života som veľa dostal a hľadám príležitosti, ako urobiť niečo prospešné pre spoločnosť a druhých ľudí.

Ty dáš 20 %, my zoženieme 80 %

Sme nezisková organizácia. Príjmy z členského pokrývajú 20 % nákladov na organizovanie aktivít programu. Zvyšok je platený zo sponzorských darov partnerov a individuálnych podporovateľov a absolventov. Trhová hodnota aktivít programu NLA sa pohybuje na úrovni 3.600 €/ročne.

Prvý semester ti ponúkame trial verziu

iba za 39 €/mesiac.

Ak sa z dôvodu nespokojnosti rozhodneš v štúdiu nepokračovať, vrátime ti tieto platby v plnej výške.

Prvý semester platíš zníženú cenu len 39 Eur mesačne (5 mesiacov). Okrem toho môžeš požiadať o štipendium až do výšky 85 %. Viac info tu.
Chcem sa prihlásiť

Filip, 22 rokov

„Nexteria združuje šikovných a inteligentných ľudí. A je super, že tí ľudia sú z rôznych oblastí, takže si vie človek rozšíriť obzory a vypýtať si radu pri probléme, ktorý aktuálne rieši. Veľmi ma to posúva dopredu.“  >>Rozhovor s Filipom

Terézia, 20 rokov

“V NLA si asi najviac cením rady od môjho osobného mentora a networking. Potom zaujímavé kurzy, diskusie a prax na skutočných projektoch vo firmách. Tomu hovorím škola do života!“  >>Rozhovor s Terezkou

Je NLA pre mňa?

 • Študujem v 1. – 3. ročníku na VŠ alebo v maturitnom ročníku
 • Viem prísť cca 2x týždenne večer a 1x mesačne cez víkend na aktivity NLA do BA počas 3 rokov (program je flexibilný, aktivity si vyberáš)
 • Mám odhodlanie, vytrvalosť a chuť na sebe pracovať
 • Zaujímam sa o svoje okolie, záleží mi na Slovensku
 • Mám proaktívny prístup
Chcem sa prihlásiť

Nexteria úspešne funguje už

11

rokov

Aktuálne študuje v 3 ročníkoch NLA

90

mladých ľudí

Prihlasovanie je otvorené!

Priprav si aktuálne CV (ak nemáš, šikovne si ho vytvoríš tu). Vyplnenie prihlášky ti zaberie cca 15 min.

Preskoč ostatných – prihlás sa do 31. januára 2020!

Nemáš prečo váhať:

✔️ program je flexibilný, vyberieš si aktivity a termíny, ktoré ti vyhovujú

✔️ ty platíš len 20 % a aj z toho môžeš požiadať o štipendium až do výšky 85 %, peniaze nie sú problém

✔️ NLA je skvelá komunita rôznorodých mladých ľudí, určite zapadneš

✔️ nemáš čo stratiť, už výberové kolá sú cennou skúsenosťou, počas ktorej sa veľa naučíš

✔️ v prípade nespokojnosti ti vrátime platby za prvý semester

Chcem sa prihlásiť

Programy, ktoré zohľadňujeme pri výbere

Ak máš zlatú cenu DofE, postupuješ rovno do 2. výberového kola NLA. Určite spomeň v prihláške svoje aktívne zapojenie v programoch ako: DofE, JA Slovensko, SDA, IAMbitious, AIESEC, Leaf Talent Guide, Pre Stredoškolákov Leadership Program, Slovenský skauting, Domka, VIAC, Trojsten, eRKO, Laura, ZKSM, Show Your Talent, Create and Control, Rozbehni sa! a pod.

FAQ

Nexteria Leadership Academy je 3-ročný vzdelávací program primárne popri vysokej škole – intenzívne rozvíjame praktické zručnosti, silné vzťahy a etické hodnoty v úzkej rôznorodej skupine top študentov a študentiek, ktorí majú ambíciu a potenciál byť lídrami v biznise, IT, verejnom sektore, vede, práve a ďalších dôležitých oblastiach spoločnosti. Pripravujeme novú generáciu schopných a slušných mladých lídrov, ktorí chcú zostať na Slovensku a prispieť k jeho zmene k lepšiemu.
V rámci NLA je veľa inšpirácie, praktických aktivít a rozvíjania vzťahov so spolužiakmi aj ostatnými z komunity. Inšpiráciou ti budú komorné Diskusie bez kravaty so zaujímavými hosťami ako napríklad CEO Tatra banky Michal Liday, CEO Exponea Peter Irikovský, zakladateľka iniciatívy Dobrý úradník Monika Filipová či riaditeľka nadácie Zastavme korupciu a bývalá investigatívna novinárka Zuzana Petková. Diskusie bývajú takmer každý týždeň počas semestra. Inšpiráciou sú aj intenzívne kurzy – 3 – 6 hodinové stretnutia, kde sa naučíš nové zručnosti z rôznorodých tém ako sú Typológia osobností – v čom sme odlišní, Umenie presviedčať, Hodnoty ako súčasť leadershipu, Moja prvá manažérska skúsenosť, Marketing a fundraising môjho projektu a mnoho ďalších. Počas semestra budeš mať približne 5 – 6 kurzov. Súčasťou NLA je aj 8-dňový Letný Leadership Camp. Priamym kontaktom s praxou sú Projekty v praxi, kedy malé tímy študentov riešia zadanie z konkrétnej firmy. Zadania vychádzajú z praktických potrieb firiem, ktoré sú zvedavé na výstupy študentov. Okrem rozvoja tímovej práce sa tu naučíš rôzne postupy a techniky, ktoré jednotlivé firmy využívajú v praxi. Počas troch rokov v NLA máš možnosť zažiť aspoň 3 rôzne semestrálne projekty. Na tvoje potreby je priamo napasované stretávanie sa s vlastným Guidom – človekom, ktorý ti je koučom či mentorom (podľa tém, ktoré sú pre teba dôležité). Guidami sú ľudia z praxe – profesionáli z menších aj väčších firiem, profesionálni kouči či kariérni poradcovia. V priebehu semestra ťa čakajú približne 2 – 3 stretnutia s tvojím osobným Guidom. Aby ste sa v leveli dobre poznali, súčasťou sú aj posedenia po kurze na pive či kofole (veľakrát aj s lektorom) a rôzne väčšie či menšie podujatia na vzájomné spoznanie sa s ľuďmi z komunity. V priebehu školského roka ťa čaká minimálne 5 veľkých večerných podujatí. Každý študent sa zároveň učí na svojom Leadership Development Projecte, približne ročnom projekte so spoločenským prínosom, ktorým uzatvára svoje štúdium v NLA.
Program je určený pre študentov všetkých odborov s potenciálom a chuťou meniť veci k lepšiemu. Ideálne, ak študuješ v 1. – 3. ročníku na VŠ alebo v maturitnom ročníku, bývaš/študuješ v Bratislave a okolí (vieš prísť 2x týždenne večer a 1x mesačne cez víkend do Bratislavy), máš odhodlanie, vytrvalosť a chuť na sebe pracovať, zaujímaš sa o svoje okolie a záleží ti na Slovensku.
Vekový limit nie je v princípe stanovený, no budúci študent, študentka Nexteria Leadership Academy by mal/a ideálne študovať na vysokej škole v akomkoľvek stupni (bakalár, magister, doktorand) alebo v maturitnom ročníku. Ak túto podmienku nespĺňaš, ale aj tak si presvedčený/á, že k nám patríš, neváhaj a vyplň prihlášku.
Odporúčame ti zaslať tvoju prihlášku čím skôr. Na prihlásenie do NLA potrebuješ vyplniť online formulár, ktorý pozostáva z 2 krokov: 1. krok (tvoja e-mailová adresa), 2. krok (základné údaje a 4 doplňujúce otázky, aby sme ťa lepšie spoznali). K prihláške je potrebné priložiť (uploadnuť na 100 %) aktuálny životopis. V prípade, že potrebuješ pomôcť alebo máš s prihláškou technické problémy, kontaktuj ihneď Michala – michal@nexteria.sk, 0903 862 011. A ak ešte váhaš, príď na Nexteria Day a zisti viac priamo od našich študentov a študentiek. Tešíme sa na tvoju prihlášku!
Na prihlásenie potrebuješ aktuálny životopis a vyplniť odpovede na 4 otázky ohľadom tvojej motivácie. Prihlasovanie prebieha online cez webový formulár na našej stránke. (V prípade, že potrebuješ pomôcť alebo máš s prihláškou technické problémy, kontaktuj ihneď Michala – michal@nexteria.sk, 0903 862 011).
Výberový proces prebieha vo viacerých kolách, ktoré budú prebiehať od februára do júna 2019.
 • Po vyplnení prihlášky, pripojení potrebných dokumentov a odoslaní, ťa budeme kontaktovať ohľadom ďalšieho postupu.
 • Po screeningu tvojich dokumentov ťa v prípade úspechu pozveme do druhého výberového kola. V ňom ťa čaká prezentácia o Nexterii (aby si vedel/a, do čoho ideš), iq a analytické testy a cca desaťminútové mini interview.
 • Po úspešnom absolvovaní tohto kola nasledujú role plays – skupinové diskusie.
 • No a na záver budú tí najlepší kandidáti pozvaní na osobný pohovor, po ktorom padne finálne rozhodnutie o prípadnom prijatí/neprijatí do NLA.
Výberový proces je stupňovitý, to znamená, že po každom kole sa dozvieš, či postupuješ ďalej alebo nie. Finálne rozhodnutie sa dozvieš do dvoch týždňov po absolvovaní posledného výberového kola, po osobnom pohovore.
Aktivity NLA prebiehajú najmä počas semestra. Približne 2x do týždňa potrebuješ byť osobne v Bratislave (výnimočne sa stretnutia dajú vybaviť aj cez videohovor), prevažne cez pracovné dni vo večerných hodinách, v soboty doobeda/celý deň. Výnimočne môže byť aktivita aj cez týždeň. Termíny a časy sú nepravidelné, stanovované na začiatku semestra podľa dostupnosti lektorov.
Sčasti áno. Je potrebné, aby si absolvoval/a minimálne 75 % aktivít NLA. Je na tebe, ktoré si vyberieš a ako si ich nakombinuješ. Niektoré aktivity majú dva rôzne termíny, z ktorých si môžeš vybrať ten, ktorý ti vyhovuje viac, niektoré aktivity ako napríklad prax, majú fixné termíny.
Príjmy zo študentského členského  pokrývajú 20 % nákladov na organizovanie aktivít programu. Zvyšok je platený z financií, ktoré poskytli partneri, individuálni podporovatelia a absolventi. Prvý semester, v tzv. “Trial period”, platia všetci študenti sumu 39 € za mesiac. Následne je členské stanovené na 79 € za mesiac. Študent/ka však môže získať štipendium na pokrytie časti členského poplatku. Výšku štipendia udeľujeme každému individuálne, na základe jeho aktuálnych možností. Do školského roka sa počíta 10 kalendárnych mesiacov (september – jún). Po prípadnom nepokračovaní do druhého semestra z dôvodu nespokojnosti s kvalitou NLA, vrátime členské za prvý semester.
Všetky aktivity NLA sa momentálne organizujú v Bratislave. Preto absolvovanie programu v inom meste aktuálne, žiaľ, nie je možné. Ak si však presvedčená/ý, že Nexteria je presne pre teba, uvítame, ak sa nám ozveš aj tak (michal@nexteria.sk), minimálne sa skontaktujeme a možno nájdeme aj inú formu spolupráce.
Samozrejme! Okrem štúdia v Nexteria Leadership Academy sa v Nexterii môžeš realizovať v organizačnom tíme a pracovať tak v oblasti, ktorá ťa naviac zaujíma a baví (sales, marketing, HR – nábor a výber, logistika…). Nexteria organizuje aj skvelé podujatie Night of Chances, kde je priestor zapojiť sa vo väčšej či menšej role.
Chcem sa prihlásiť

Máš otázky?

Skús FAQ alebo nám napíš.

Michal ti rád pomôže:

Mobil: +421 903 862 011

Partneri NLA

Generálni partneri Nexteria Leadership Academy

Hlavní partneri Nexteria Leadership Academy

Partneri Nexteria Leadership Academy

Pomáhajú nám byť lepšími

Meníme budúcnosť Slovenska prípravou novej generácie slušných a schopných mladých ľudí.

Ostaňme

v kontakte

Adresa

NEXTERIA, Pasáž Luxor, Štúrova 3

811 02 Bratislava

Kontakt

e-mail: office@nexteria.sk

tel.: +421 911 257 919

Odoberaj novinky

Kontakt newsletter