Nexteria Leadership Academy2021-10-20T15:57:18+02:00

Nexteria

Leadership

Academy

3-ročný vzdelávací a rozvojový program

pre aktívnych mladých ľudí

Podporujeme mladých ľudí, ktorí sa chcú posunúť vpred a byť lídrami v rôznych oblastiach: biznise, IT, verejnom sektore, vede, práve a ďalších. Pripravujeme novú generáciu schopných a slušných ľudí, ktorí chcú byť pozitívnou zmenou pre Slovensko.

CHCEM SA PRIHLÁSIŤ
ZISTI VIAC

Prečo sa mám prihlásiť do programu NLA?

Reálne projekty v praxi

V NLA získaš cennú prax popri škole na reálnych projektoch v top firmách aj pri rozvíjaní tvojho vlastného projektu. Naši študenti napríklad vylepšili novú apku Tatra banky, vydali knihu skutočných príbehov Nevyhorení, pripravili s Matúšom Vallom riešenia pre mesto či aktívne pomáhajú proti dopadom korona krízy.

Skúsený osobný mentor

Vďaka Guide programu získavaš cenné rady od úspešných. Vyberieš si lídra z tvojej oblasti, ktorý ti pomáha napredovať v cieľoch a projektoch. Medzi našich mentorov patrí aj marketér roka, CEO banky, riaditeľka neziskovky či profi kouči!

Priateľská komunita

V NLA si súčasťou komunity s vyše 300 zaujímavými lektormi, mentormi, firmami, organizáciami, alumni a hlavne študentmi programu, ktorí si navzájom pomáhajú a inšpirujú sa. Čaká ťa kick-off, letný tábor a ďalšie super eventy aj nové priateľstvá.

Profi kurzy a workshopy

Intenzívne rozvíjame tvoje soft skills a hard skills, projektový a time manažment, spolu s kritickým myslením a hodnotami. Objavíš svoje silné stránky, naučíš sa, čo ťa v škole nenaučia. Od top lektorov a lektoriek na Slovensku aj priamo od ľudí z praxe.

Diskusie bez kravaty

Pravidelne sa môžeš zúčastňovať uzavretých diskusií s inšpiratívnymi osobnosťami. Ich životné aj kariérne príbehy ťa posunú vpred. Našimi hosťami boli aj štátny tajomník Vladimír Ledecký, Marek Madro a Gabika Zúbriková z IPečka, prezidentkina tajomníčka Veronika Gulášová či Pavel Hrica z Cesty von, podnikateľka roka Lucia Pašková, dizajnér a aktivista Jakub Ptačin aj moderátor Sajfa.

Chcem sa prihlásiť

Budem aktivity NLA stíhať?

Nexteria Leadership Academy funguje podobne ako škola, aktivity aj termíny si vyberáš na prehľadnej online platforme Nexteria Space. Za jednotlivé kurzy, diskusie, projekty a pod. získavaš body a program je ukončený promóciami a diplomom. Program je flexibilný a pomôže ti, nech študuješ čokoľvek.

Aktivity sa konajú počas semestra, cca 1-2x cez týždeň večer a cca 1x za mesiac v sobotu. Na úspešné absolvovanie semestra potrebuješ aspoň 75 % bodov. Neboj sa, NLA ťa naučí, ako využívať čas ešte efektívnejšie.

Za jeden semester absolvuješ:

5+

kurzov

5+

diskusií

2+

networkingové akcie

Stretnutia

s mentorom

Projekt

vo firme

Aktivity

študentov

Zameranie kurzov a workshopov:

Ak chcem napredovať, je dobrým prvým krokom zistiť, kde vlastne som (Čo mi je prirodzené a čo je pre mňa dôležité? Čo mi ide ľahšie a čo naopak ťažšie? V čom som iný než ostatní a v čom rovnaký? Aké mám predsudky a presvedčenia, ktoré mi neumožňujú rásť?) a získať zdravú sebadôveru (Takú, kedy sa neponižujem pred druhými a aj keď si uvedomujem svoje slabosti, viem sa mať úprimne rád aj s nimi. Zároveň sa nad druhými nevyvyšujem, aby som si tým potvrdzoval svoju výnimočnosť.). Ukážky aktivít, ktoré absolvuješ v prvom leveli: Zimný semester 
   • Kick off
   • Spoznaj sám seba (MBTI typológia)
   • Viem komunikovat s inými?
   • Hodnoty v praxi s Mariánom Kolníkom
   • NEprokrastinuj!
   • Projekt v praxi
Letný semester 
   • Kick off
   • Career Flow
   • Ako sa naučiť mať čas
   • Guide program
   • Letný Leadership Camp (10-dňový sebarozvojový camp)
   • Projekt v praxi
Čo sa najviac páčilo našim študentom?
Takmer všetko dôležité, čo budeme v živote tvoriť, budeme robiť v spolupráci s ďalšími ľuďmi. Preto je kľúčové vyjasniť si, kde viem byť ja prínosný pre tím a keď ho budem viesť, ako to chcem robiť. Viem byť prirodzený líder? Je to vôbec dôležité? Sú moje hodnoty hodné nasledovania? A aký je rozdiel medzi krásnym snom a schopnosťou pretaviť ho do reality?  Ukážky aktivít, ktoré absolvuješ v druhom leveli: Zimný semester
    • Si kultúrny inteligent?
    • Prvé manažérske skúsenosti
    • Enterpreneurship
    • Vízia ako súčasť leadershipu 1
    • Vízia ako súčasť leadershipu 2
    • Zážitkový workshop o hodnotách v práci a v podnikaní
    • Projektový management
    • Guide Program
Letný semester 
    • Budovanie samoriadiacich sa tímov (ako to nastaviť, keď vás manažovanie nebaví)
    • Leadership Development Project
    • Prezentačné zručnosti
    • Guide Program
Čo hovoria o NLA naši študenti a alumni?
Nie sme ostrovom sami pre seba. Všetci sme súčasťou rodín, komunít, spoločnosti. Bez toho, aby sme si to uvedomovali, máme vplyv na to, akou spoločnosť je. Ale je ten vplyv prínosom pre spoločnosť? Čo považujeme za naozaj dôležité a čo vieme urobiť pre to, aby bola spoločnosť okolo nás lepšia? No hlavne, čo urobíme? Ukážky aktivít, ktoré absolvuješ v treťom leveli: Zimný semester
     • Prezentácia projektových zámerov
     • 7 Habits
     • Marketing: veľa muziky za málo peňazí
     • Projekt v praxi
     • Guide Program
Letný semester 
     • Fundraising – ako dopad urobiť udržateľným
     • Ako predať svoj projekt do sveta médií – ako prínos rozšíriť
     • Prezentácie projektov
     • Networking – cielená práca so vzťahmi
     • Promócie
Zisti viac o projektoch našich študentov

Na čom nám záleží?

V Nexterii sa riadime podľa šiestich hodnôt, ku ktorým vedieme aj mladých ľudí. Podľa týchto hodnôt si vyberáme partnerov, študentov, kolegov aj firmy.

Stanovujem si dlhodobé ciele, zapaľujem pre ne druhých ľudí a vytrvalo robím všetko pre ich dosiahnutie.
Disciplinovane pracujem na zlepšovaní svojich schopností a uspokojím sa len s najvyššou možnou kvalitou.
Cítim zodpovednosť meniť veci, na ktorých mi záleží a iniciatívne realizujem prvé kroky.
Mám odvahu vždy povedať, čo si myslím a konať, čo je správne, aj keď je to nekomfortné.
S pokorou budujem sieť vzťahov založených na dôvere a vzájomnej podpore.
Viem, že od života som veľa dostal a hľadám príležitosti, ako urobiť niečo prospešné pre spoločnosť a druhých ľudí.

Ty dáš 20 %, my zoženieme 80 %

NLA si môže dovoliť každý. Sme nezisková organizácia. Členské v programe je max. 79 Eur mesačne (395 Eur/semester). Trhová hodnota programu je 3.600 €/ročne. Ty platíš len cca 20 % a ešte ti ponúkame aj štipko. Zvyšných cca 80 % je platených zo sponzorských darov partnerov, podporovateľov a absolventov. Financie sú použité na náklady spojené s organizovaním vzdelávacích aktivít.

Počas štúdia ti ponúkame

štipendium.

V NLA platíš podľa svojich možností. To, čo v programe získaš, mnohonásobne prevýši jeho cenu. Tvoja hodnota na trhu práce porastie a peniaze sa ti tak rýchlo vrátia v podobe dobrého džobu či skvelej komunity na celý život.

Členské v programe je 79 Eur mesačne. Je to pre teba veľa? Môžeš požiadať o štipendium, ktoré ti vie znížiť členské aj na 20 Eur mesačne. Naším cieľom je, aby si štúdium v NLA mohol dovoliť každý.
Program NLA neustále zlepšujeme a dbáme o jeho maximálnu kvalitu. Ak sa aj tak rozhodneš nepokračovať z dôvodu nespokojnosti s programom, vrátime ti platby za prvý semester.
Chcem sa prihlásiť

Terézia, 20 rokov

“V NLA si najviac cením rady od môjho osobného mentora a networking. Potom zaujímavé kurzy, workshopy, diskusie a prax na projektoch priamo vo firmách. Tomu hovorím škola do života!”  >>Rozhovor s Terezkou

Filip, 22 rokov

“Nexteria združuje šikovných ľudí. A je super, že tí ľudia sú z rôznych oblastí, takže si vie človek rozšíriť obzory a vypýtať si radu pri probléme, ktorý aktuálne rieši. Veľmi ma to posúva dopredu.”  >>Rozhovor s Filipom

Je NLA pre mňa?

 • Mám odhodlanie, vytrvalosť a chuť na sebe pracovať
 • Zaujímam sa o svoje okolie, záleží mi na Slovensku
 • Som aktívna/aktívny a už teraz robím veci naviac
 • Mám ideálne 18-23 rokov
 • Viem prísť 1-2x týždenne večer na aktivity NLA do BA (aktivity aj termíny si vyberáš na online platforme)
 • Ak je ti Bratislava ďaleko, prihlás sa do 2-týždňového ONLINE programu Nexteria Lab
Chcem sa prihlásiť

Nexteria úspešne funguje už

12

rokov

Aktuálne študuje v 3 ročníkoch

90

mladých ľudí

Prihlasovanie otvoríme opäť v decembri

Počet miest v programe je limitovaný. Nepremeškaj ďalší rok a vyplň prihlášku čo najskôr. Prihlasovanie do 14. ročníka NLA otvoríme v decembri 2021. Ak to máš do BA ďaleko, pozri si náš online program Nexteria Lab.

Sleduj nás na fejsbúku a instagrame.

Nemáš prečo váhať, prihlás sa do NLA a nepremeškaj ďalší rok:

✔️ program je flexibilný a pomôže ti, nech študuješ čokoľvek – vyberieš si aktivity a termíny, ktoré ti vyhovujú

✔️ aktivity prebiehajú bezpečne offline, pri prísnejších opatreniach proti pandémii pokračujeme naplno online

✔️ ty platíš len cca 20 % a aj z toho môžeš požiadať o štipendium, peniaze nie sú problém

✔️ NLA je skvelá komunita rôznorodých mladých ľudí, určite zapadneš

✔️ nemáš čo stratiť, už výberové kolá sú cennou skúsenosťou, počas ktorej sa veľa naučíš

✔️ v prípade nespokojnosti s programom ti vrátime platby za prvý semester

Chcem sa prihlásiť

Programy, ktoré zohľadňujeme pri výbere:

Ak máš zlatú cenu DofE alebo patríš medzi alumni ročného programu IAMbitious, postupuješ rovno do 2. výberového kola NLA. Určite spomeň v prihláške svoje aktívne zapojenie v programoch ako: DofE, JA Slovensko, SDA, IAMbitious, AIESEC, Leaf Talent Guide, Pre Stredoškolákov Leadership Program, Slovenský skauting, KAN, Akadémia veľkých diel, Sokratov inštitút, Growni, Domka, V.I.A.C., Trojsten, eRKO, Laura, ZKSM, Show Your Talent, Create and Control, Rozbehni sa!, Skauting a pod.

FAQ

Nexteria Leadership Academy je 3-ročný vzdelávací program primárne popri vysokej škole – intenzívne rozvíjame praktické zručnosti, silné vzťahy a etické hodnoty v úzkej rôznorodej skupine top študentov a študentiek, ktorí majú ambíciu a potenciál byť lídrami v biznise, IT, verejnom sektore, vede, práve a ďalších dôležitých oblastiach spoločnosti. Pripravujeme novú generáciu schopných a slušných mladých lídrov, ktorí chcú zostať na Slovensku a prispieť k jeho zmene k lepšiemu.
V rámci NLA je veľa inšpirácie, praktických aktivít a rozvíjania vzťahov so spolužiakmi aj ostatnými z komunity. Inšpiráciou ti budú komorné Diskusie bez kravaty so zaujímavými hosťami ako napríklad CEO Tatra banky Michal Liday, CEO Exponea Peter Irikovský, zakladateľka iniciatívy Dobrý úradník Monika Filipová či riaditeľka nadácie Zastavme korupciu a bývalá investigatívna novinárka Zuzana Petková. Diskusie bývajú takmer každý týždeň počas semestra. Inšpiráciou sú aj intenzívne kurzy – 3 – 6 hodinové stretnutia, kde sa naučíš nové zručnosti z rôznorodých tém ako sú Typológia osobností – v čom sme odlišní, Umenie presviedčať, Hodnoty ako súčasť leadershipu, Moja prvá manažérska skúsenosť, Marketing a fundraising môjho projektu a mnoho ďalších. Počas semestra budeš mať približne 5 – 6 kurzov. Súčasťou NLA je aj 8-dňový Letný Leadership Camp. Priamym kontaktom s praxou sú Projekty v praxi, kedy malé tímy študentov riešia zadanie z konkrétnej firmy. Zadania vychádzajú z praktických potrieb firiem, ktoré sú zvedavé na výstupy študentov. Okrem rozvoja tímovej práce sa tu naučíš rôzne postupy a techniky, ktoré jednotlivé firmy využívajú v praxi. Počas troch rokov v NLA máš možnosť zažiť aspoň 3 rôzne semestrálne projekty. Na tvoje potreby je priamo napasované stretávanie sa s vlastným Guidom – človekom, ktorý ti je koučom či mentorom (podľa tém, ktoré sú pre teba dôležité). Guidami sú ľudia z praxe – profesionáli z menších aj väčších firiem, profesionálni kouči či kariérni poradcovia. V priebehu semestra ťa čakajú približne 2 – 3 stretnutia s tvojím osobným Guidom. Aby ste sa v leveli dobre poznali, súčasťou sú aj posedenia po kurze na pive či kofole (veľakrát aj s lektorom) a rôzne väčšie či menšie podujatia na vzájomné spoznanie sa s ľuďmi z komunity. V priebehu školského roka ťa čaká minimálne 5 veľkých večerných podujatí. Každý študent sa zároveň učí na svojom Leadership Development Projecte, približne ročnom projekte so spoločenským prínosom, ktorým uzatvára svoje štúdium v NLA.
Program je určený pre študentov všetkých odborov s potenciálom a chuťou meniť veci k lepšiemu. Ideálne, ak študuješ v 1. – 3. ročníku na VŠ alebo v maturitnom ročníku, bývaš/študuješ v Bratislave a okolí (vieš prísť 2x týždenne večer a 1x mesačne cez víkend do Bratislavy), máš odhodlanie, vytrvalosť a chuť na sebe pracovať, zaujímaš sa o svoje okolie a záleží ti na Slovensku.
Vekový limit nie je v princípe stanovený, no budúci študent, študentka Nexteria Leadership Academy by mal/a ideálne študovať na vysokej škole v akomkoľvek stupni (bakalár, magister, doktorand) alebo v maturitnom ročníku. Ak túto podmienku nespĺňaš, ale aj tak si presvedčený/á, že k nám patríš, neváhaj a vyplň prihlášku.
Odporúčame ti zaslať tvoju prihlášku čím skôr. Na prihlásenie do NLA potrebuješ vyplniť online formulár, ktorý pozostáva z 2 krokov: 1. krok (tvoja e-mailová adresa), 2. krok (základné údaje a 2 otázky, aby sme ťa lepšie spoznali). K prihláške je potrebné priložiť (uploadnuť na 100 %) aktuálny životopis. V prípade, že potrebuješ pomôcť alebo máš s prihláškou technické problémy, kontaktuj ihneď Michala – michal@nexteria.sk, 0903 862 011. A ak ešte váhaš, príď na Nexteria Day a zisti viac priamo od našich študentov a študentiek. Tešíme sa na tvoju prihlášku!
Na prihlásenie potrebuješ aktuálny životopis a vyplniť odpovede na 2 otázky. Prihlasovanie prebieha online cez webový formulár na našej stránke. (V prípade, že potrebuješ pomôcť alebo máš s prihláškou technické problémy, kontaktuj ihneď Michala – michal@nexteria.sk, 0903 862 011).
Výberový proces prebieha vo viacerých kolách, ktoré budú prebiehať od februára do júna 2020.
     • Po vyplnení prihlášky, pripojení CV-čka a odoslaní, ťa budeme kontaktovať ohľadom ďalšieho postupu.
     • Po screeningu tvojich dokumentov ťa v prípade úspechu pozveme do druhého výberového kola. V ňom ťa čaká prezentácia o Nexterii (aby si vedel/a, do čoho ideš) a cca 30-minútové telefonické interview.
     • Po úspešnom absolvovaní tohto kola nasleduje skupinové zadanie v skupine cca 6 ľudí.
     • No a na záver budú tí najlepší kandidáti pozvaní na osobný pohovor, po ktorom padne finálne rozhodnutie o prijatí/neprijatí do NLA.
Výberový proces je stupňovitý, to znamená, že po každom kole sa dozvieš, či postupuješ ďalej alebo nie. Finálne rozhodnutie sa dozvieš do dvoch týždňov po absolvovaní posledného výberového kola, po osobnom pohovore.
Aktivity NLA prebiehajú najmä počas semestra. Približne 2x do týždňa potrebuješ byť osobne v Bratislave (výnimočne sa stretnutia dajú vybaviť aj cez videohovor), prevažne cez pracovné dni vo večerných hodinách, v soboty doobeda/celý deň. Výnimočne môže byť aktivita aj cez pracovný deň. Termíny a časy sú nepravidelné, stanovované na začiatku semestra podľa dostupnosti lektorov.
Sčasti áno. Je potrebné, aby si absolvoval/a minimálne 75 % aktivít NLA. Je na tebe, ktoré si vyberieš a ako si ich nakombinuješ. Niektoré aktivity majú dva rôzne termíny, z ktorých si môžeš vybrať ten, ktorý ti vyhovuje viac, niektoré aktivity ako napríklad prax, majú fixné termíny.
Príjmy zo študentského členského pokrývajú cca 20 % nákladov na organizovanie aktivít programu. Zvyšok je platený z financií, ktoré poskytli partneri, individuálni podporovatelia a absolventi. Členské je stanovené na 79 € za mesiac. Študent/ka však môže získať štipendium na pokrytie menšej či väčšej časti členského poplatku. Výšku štipendia udeľujeme každému individuálne, na základe jeho aktuálnych možností. To, čo v programe získaš, mnohonásobne prevýši jeho cenu. Tvoja hodnota na trhu práce porastie a peniaze sa ti tak rýchlo vrátia v podobe dobrého džobu či skvelej komunity na celý život. Do školského roka sa počíta 10 kalendárnych mesiacov (september – jún). Po prípadnom nepokračovaní do druhého semestra z dôvodu nespokojnosti s kvalitou programu NLA, vrátime členské za prvý semester.
Všetky aktivity NLA sa momentálne organizujú v Bratislave. Preto absolvovanie offline programu v inom meste aktuálne, žiaľ, nie je možné. Dobrou správou je, že sa môžeš hneď teraz prihlásiť do nášho nového online programu Nexteria Lab a absolvovať ho z ktoréhokoľvek kúta Slovenska.
Samozrejme! Okrem štúdia v Nexteria Leadership Academy sa môžeš prihlásiť do nového online programu Nexteria Lab. Alebo sa v Nexterii môžeš realizovať v organizačnom tíme a pracovať tak v oblasti, ktorá ťa najviac zaujíma a baví (sales, marketing, HR – nábor a výber, logistika…). Nexteria organizuje aj skvelé podujatia Night of Chances, kde je tiež priestor zapojiť sa vo väčšej či menšej role.
Chcem sa prihlásiť

Máš otázky?

Skús FAQ alebo nám napíš.

Terka ti rada pomôže:

Mobil: +421 911 257 919

Partneri NLA

Generálni partneri Nexteria Leadership Academy

Hlavní partneri Nexteria Leadership Academy

bloomreach
Zero gravity capital

Partneri Nexteria Leadership Academy

Pomáhajú nám byť lepšími

Meníme budúcnosť Slovenska prípravou novej generácie slušných a schopných mladých ľudí.

Ostaňme

v kontakte

Adresa

NEXTERIA, Pasáž Luxor, Štúrova 3

811 02 Bratislava

Kontakt

e-mail: office@nexteria.sk

tel.: +421 905 702 383

Odoberaj novinky

Kontakt newsletter