Nexteria Global HUB

Nexteria Global je pre každého mladého Slováka a Slovenku v zahraničí, ktorého/ktorú zaujíma dianie na Slovensku a chce prispievať k jeho zlepšeniu aj zo zahraničia.

Prihlás sa do nášho programu Nexteria Global HUB, v ktorom prepájame Slovákov a Slovenky v zahraničí s inšpiratívnymi ľuďmi a iniciatívami na Slovensku, a to cez diskusie, kariérne príležitosti a socials.

Nechaj nám svoj email a ozveme sa ti keď otvoríme nové kolo ⤵️

Obsah HUBu

Nexteria Global HUB je 8-týždňový program, v ktorom zažiješ vzdelávacie aktivity, spoznáš ďalších mladých Slovákov a Slovenky v zahraničí a prepojíš sa s firmami alebo neziskovkami na Slovensku. Touto cestou môžeš pomáhať Slovensku aj zo zahraničia.

Aktivity prebiehajú zvyčajne každý utorok vo večernom čase (19:00 SK času). Vďaka online forme HUBu sa môžeš zapojiť odkiaľkoľvek. Čo ťa čaká?

Po úspešnom absolvovaní programu získaš certifikát a zostaneš súčasťou komunity. Ako prvý/á sa tak dozvieš o našich aktivitách a socials. Ak budeš chcieť v HUBe pokračovať aj v ďalšom kole, ako absolvent/ka to budeš mať iba za symbolický poplatok.

1
Vzdelávacích aktivít
1
Social aktivity
1
Nexteria komunita

Základom programu Nexteria Global HUB sú vzdelávacie aktivity, v rámci ktorých sa prepojíš s inšpiratívnymi osobnosťami a top firmami na Slovensku.

Našimi hosťami a hosťkami boli napríklad Zuzana Hanzelová, Štefan Hríb, Vladimír Šucha, Mária Patakyová, CEOs či vedúci zamestnanci firiem ako napríklad Tatra banka, McKinsey & Company, Bloomreach či Vacuumlabs a mnohé ďalšie osobnosti z politického či občianskeho diania.

 • Diskusie: Pomôžu ti spoznať inšpiratívnych ľudí a dozvedieť sa o politickej situácií, podnikateľskom prostredí a aktuálnom dianí na Slovensku.
 • Workshopy: Pomôžu ti vylepšiť si svoje prenosné zručnosti ako biznis analytika, argumentácia, digitálne a marketingové zručnosti či prezentačné zručnosti.

Staneš sa súčasťou komunity mladých Slovákov a Sloveniek žijúcich v zahraničí a spoznáš mnoho nových a inšpiratívnych ľudí, ktorí študujú či pracujú vo svete či práve v krajine, kde pôsobíš aj ty.

 • Online socials: Keďže sa naši účastníci a účastníčky nachádzajú v rôznych častiach sveta, organizujeme online socials, aby sme sa mohli stretnúť naozaj odkiaľkoľvek.
 • In-person socials: Organizujeme aj in-person socials v krajinách, v ktorých sa nachádzajú účastníčky a účastníci HUB, napríklad v Londýne, Amsterdame, Prahe, Bratislave a i. 

Prepojíme ťa s kvalitnými firmami a neziskovkami na Slovensku cez nové príležitosti a projekty.

Príležitosti sú na mieru pre Slovákov a Slovenky, ktorí žijú v zahraničí, takže nemusíš byť prítomný/á na Slovensku, aby si sa mohol/a zapojiť. Môžeš sa tak angažovať na Slovensku aj zo zahraničia.

Pozri si program

Program Nexteria Global HUB bude prebiehať od 22.4. do 4.6., online, väčšinou v utorky vo večerných hodinách od 19:00-20:30 CET. 

🌍 22.4. Kick-off
🎓 23.4. Workshop Atomic Habits, Zuzana Laurincová, Design & Impact Manager, Teach
🎓 30.4. Strasti a slasti informačnej bezpečnosti, Tomas Krissak, Senior STRATCOM Consultant, Gerulata Technologies
🌍 2.5. Online social
🎓 7.5. Zodpovedné podnikanie na Slovensku, Juraj Zamborský, Co-Founder a CEO Žurnál, Donio, Brot Books Deli
🎓 15.5. Ako by mal komunikovať štát s občanmi v 21. storočí? Radka Lacová, Communication Specialist, Výskumná a inovačná autorita (VAIA)
🎓 21.5. Diskusia na tému corporate banking, Tatra banka
🎓 28.5. Workshop Kultúra feedbacku, Dodo Dolinka, Customer Success Team Coach, Slido
🌍 4.6. Záverečné vyhodnotenie

Spolu meníme Slovensko zo zahraničia

Pracovné príležitosti

Aj keď sa nachádzaš v zahraničí, môžeš sa angažovať na Slovensku a prispievať k jeho pozitívnej zmene. V Nexteria Global HUBe ti predstavíme zaujímavé pracovné stáže a pozície ako aj možnosť prepojiť sa s kvalitnými firmami a neziskovkami na Slovensku.

Vzdelávacie aktivity

V HUBe ti pomáhame rásť a rozvíjať sa cez workshopy zamerané na dôležité prenosné zručnosti a diskusie na rôzne témy týkajúce sa Slovenska. Prepojíme ťa tak s inšpiratívnymi osobnosťami a top firmami zo Slovenska. Prehľad rečníkov a rečníčok nájdeš prehľadne na Instagrame – sú medzi nimi významné a zaujímavé osobnosti zo spoločenského aj občianskeho diania.

Komunita

V HUBe budujeme aktívnu a rôznorodú komunitu mladých ľudí v zahraničí a spolu prinášame pozitívne zmeny aj na Slovensko. Prepojíš sa tu s ľuďmi, ktorých zaujíma rovnaká téma ako teba a spoločne zdieľate inšpirácie a príležitosti v danej oblasti. Získaš tak možnosť na angažovanie sa v srdcových témach na Slovensku aj zo zahraničia.

Social aktivity

V HUBe sa taktiež môžeš tešiť na rôzne socializačné aktivity ako napríklad online spoznávačky či in-person socials organizované po rôznych častiach sveta.

To všetko len za 29,90 € alebo 19,90 € ak ste dvaja

Sme nezisková organizácia a členské v tomto programe je použité výlučne na chod organizácie. Všetky financie sú použité na náklady spojené s organizovaním aktivít v rámci programu Nexteria Global HUB.

Ak sa prihlásiš ako Early Bird, zaplatíš za program len 19,90 €.

Ak sa prihlásiš do záverečnej deadline, zaplatíš 29,90 €.

Ak sa prihlásiš vo dvojici s kamošom či kamoškou, každý zaplatíte za program len 19,90 €.

Ako sa registrovať?

Krok 1: Prihlás sa čo najskôr

Vyplň prihlasovací formulár a my ti pošleme viac info.

Krok 2: Zaisti si miesto

Zakúp si miesto v HUBe online alebo platbou na účet. Early bird zľava do 14.4.

Načítavam Online predaj vstupeniek, čakajte prosím...
Krok 3: Registrácia je kompletná!

Začíname v pondelok 22.4. 😍

Early bird prihlasovanie len do 14. apríla!

Prihlás sa čo najskôr, počet miest v programe je limitovaný. Viac info ti pošleme emailom. Early Bird cena len do 14. apríla 2024. Pridaj si nás na facebooku, linkedine a instagrame.

Je HUB pre mňa?

 • Mám 18 – 27 rokov
 • Študujem, pracujem alebo podnikám v zahraničí a zaujíma ma dianie na Slovensku
 • Viem sa zúčastniť aspoň 4 zo 6 vzdelávacích aktivít
 • Mám snahu angažovať sa a pomáhať Slovensku zo zahraničia
 • Chcem byť súčasťou komunity mladých Slovákov a Sloveniek v zahraničí

Naše hodnoty

Nexteria Global je nezisková organizácia, ktorá vytvára zahraničnú komunitu mladých Slovákov a Sloveniek, ktorých inšpirujeme k angažovaniu na Slovensku cez rozvojové diskusie, socials a príležitosti a iniciatívy od firiem a organizácii aktívnych na Slovensku.

Nexteria Global patrí pod Nexteriu, ktorá podporuje rozvoj mladých ľudí na Slovensku už viac ako 12 rokov. V Nexterii sa riadime podľa šiestich hodnôt, ku ktorým vedieme aj mladých ľudí. Podľa týchto hodnôt si vyberáme partnerov, študentov, kolegov aj firmy.

 • Vízia – stanovujem si dlhodobé ciele, zapaľujem pre ne druhých ľudí a vytrvalo robím všetko pre ich dosiahnutie.
 • Excelentnosť – pracujem na zlepšovaní svojich schopností a uspokojím sa len s najvyššou možnou kvalitou.
 • Proaktivita – Cítim zodpovednosť meniť veci, na ktorých mi záleží a iniciatívne realizujem prvé kroky.
 • Integrita – Mám odvahu vždy povedať, čo si myslím a konať, čo je správne, aj keď je to nekomfortné.
 • Vzájomnosť – S pokorou budujem sieť vzťahov založených na dôvere a vzájomnej podpore.
 • Služba – hľadáme príležitosti, ako urobiť niečo prospešné pre spoločnosť a druhých ľudí.

Dominika ti rada pomôže:

dominika.vilkovicova@nexteria.sk
Mobil: +421 902 420 096

Máš ďalšie otázky?

HUB môžeš uhradiť dvoma splátkami. V špecifických prípadoch ti vieme ponúknuť dokonca aj štipendium.

Rátame s tým, že nie každý sa bude môcť zúčastniť in-person stretnutí, preto všetky hlavné stretnutia prebehnú v online formáte. Nemusíš sa preto báť, že by si zmeškal/a niečo dôležité, nech sa nachádzaš kdekoľvek na svete.

V HUBe stretneš rovnako zmýšľajúcich mladých Slovákov a Slovenky s podobnými kariérnymi víziami alebo záujmami ako máš ty. Určite si nájdeš v HUBe priateľov, s ktorými si budeš rozumieť.

Na obdržanie certifikátu by si mal/a mať aspoň 70% účasť na diskusiách z hlavného programu (4 zo 6 vzdelávacích aktivít). Akékoľvek diskusie organizované mimo hlavného programu sú dobrovoľné, no odporúčané. Je na tebe, koľko z HUBu chceš získať.

Hlavný rozvojový program HUBu prebieha v pravidelných večerných časoch raz týždenne (v utorok), aby bol pre teba ľahko časovo zvládnuteľný.

Ak sa ti zmení situácia a ty nebudeš môcť v programe pokračovať z časových či iných dôvodov, ozvi sa našej Community Leaderke Dominike.