Nexteria Global HUB2023-09-29T11:02:31+02:00

Nexteria Global

HUB

Nexteria Global je pre každého mladého Slováka a Slovenku v zahraničí, ktorého/ktorú zaujíma dianie na Slovensku a chce prispievať k jeho zlepšeniu aj zo zahraničia.

Prihlás sa do programu Nexteria Global HUB, v ktorom prepájame Slovákov a Slovenky v zahraničí s inšpiratívnymi ľuďmi a iniciatívami na Slovensku cez diskusie, kariérne príležitosti a socials.

Prihlásiť sa
O programe

Chceš najskôr vedieť ako prebiehajú diskusie? Zverejnili sme pre teba vybrané diskusie na Nexteria Global Podcast, nájdeš nás na platformách Anchor a Spotify.

Obsah HUBu

Nexteria Global HUB je 8-týždňový program, v ktorom zažiješ vzdelávacie aktivity, spoznáš ďalších mladých Slovákov a Slovenky v zahraničí a prepojíš sa s firmami alebo neziskovkami na Slovensku. Touto cestou môžeš pomáhať Slovensku aj zo zahraničia.

Aktivity prebiehajú zvyčajne každý utorok vo večernom čase. Vďaka online forme HUBu sa môžeš zapojiť odkiaľkoľvek. Čo ťa čaká?

6

Vzdelávacích aktivít

3

Social aktivity

1

Zahraničná komunita

Čo všetko zažiješ?

Základom programu Nexteria Global HUB sú vzdelávacie aktivity, v rámci ktorých sa prepojíš s inšpiratívnymi osobnosťami a top firmami na Slovensku. Našimi hosťami a hosťkami boli napríklad Zuzana Hanzelová, Štefan Hríb, Vladimír Šucha, Mária Patakyová, CEOs či vedúci zamestnanci firiem ako napríklad Tatra banka, McKinsey & Company, Bloomreach či Vacuumlabs a mnohé ďalšie osobnosti z politického či občianskeho diania.
 • Diskusie: Pomôžu ti spoznať inšpiratívnych ľudí a dozvedieť sa o politickej situácií, podnikateľskom prostredí a aktuálnom dianí na Slovensku.
 • Workshopy: Pomôžu ti vylepšiť si svoje prenosné zručnosti ako biznis analytika, argumentácia, digitálne a marketingové zručnosti či prezentačné zručnosti.
Počas trvania programu ťa podporíme v spoznávaní Slovákov a Sloveniek po celom svete pomocou zábavných socializačných aktivít. Tie organizujeme online aj in-person v rôznych krajinách sveta. Staneš sa tak súčasťou komunity mladých Slovákov a Sloveniek žijúcich v zahraničí a spoznáš mnoho nových a inšpiratívnych ľudí, ktorí študujú či pracujú vo svete či práve v krajine, kde pôsobíš aj ty!
 • Online socials: Keďže sa naši účastníci a účastníčky nachádzajú v rôznych častiach sveta, organizujeme online socials, aby sme sa mohli stretnúť naozaj odkiaľkoľvek.
 • In-person socials: Počas každého kola HUB organizujeme aj in-person socials v krajinách, v ktorých sa nachádzajú účastníčky a účastníci HUB. Už sme v Londýne, Amsterdame, Prahe aj Bratislave a plánujeme sa rozšíriť aj do ďalších krajín v Európe!
Počas celého priebehu HUBu budeš mať prístup k zaujímavým pracovným príležitostiam a projektom. Prepojíme ťa tak sa s kvalitnými firmami a neziskovkami na Slovensku.
 • Príležitosti sú na mieru pre Slovákov a Slovenky, ktorí žijú v zahraničí, takže nemusíš byť prítomný/á na Slovensku, aby si sa mohol/a zapojiť. Môžeš sa tak angažovať na Slovensku aj zo zahraničia.

Po úspešnom absolvovaní programu získaš certifikát a zostaneš súčasťou komunity. Ako prvý/á sa tak dozvieš o našich aktivitách a socials. Ak budeš chcieť v HUBe pokračovať aj v ďalšom kole, ako absolvent/ka to budeš mať iba za symbolický poplatok.

Aký bude program?

 • 🌍 17.10. Kick-off 
 • 🎓 24.10. Od matematiky na Cambridge po budovanie platformy, ktorá približuje starostlivosť o duševné zdravie na Slovensku. Pavol Guričan, ksebe.sk
 • 🎓 31.10. People-person medzi inžiniermi? Cesta z HR až do produktového teamu. Viktória Brezina Karoľová, Cisco (Slido)
 • 🎓 7.11. Diskusia s McKinsey & Company
 • 🎓 14.11. Z Bruselu do Bratislavy: Ak chceš tvoriť pozitívnu zmenu, Slovensko ti otvára dvere. Dominika Hajdu, Globsec 
 • 🌍 16.11. Online Social 
 • 🎓 21.11. Inovácie a fintech: Ako na inovácie pre lepšiu budúcnosť? Mária Hatalová, Tatra Banka
 • 🎓 28.11. Ako robiť svetovú vedu na Slovensku? Pavol Čekan, MultiplexDX 
 • 🌍 5.12. Záverečné vyhodnotenie 
Obsah zverejníme v januári.
Obsah zverejníme v marci.
Chcem sa prihlásiť

Spolu meníme Slovensko zo zahraničia

Pracovné príležitosti

Aj keď sa nachádzaš v zahraničí, môžeš sa angažovať na Slovensku a prispievať k jeho pozitívnej zmene. V Nexteria Global HUBe ti predstavíme zaujímavé pracovné stáže a pozície ako aj možnosť prepojiť sa s kvalitnými firmami a neziskovkami na Slovensku. 

Vzdelávacie aktivity

V HUBe ti pomáhame rásť a rozvíjať sa cez workshopy zamerané na dôležité prenosné zručnosti a diskusie na rôzne témy týkajúce sa Slovenska. Prepojíme ťa tak s inšpiratívnymi osobnosťami a top firmami zo Slovenska. Prehľad rečníkov a rečníčok nájdeš prehľadne na Instagrame – sú medzi nimi významné a zaujímavé osobnosti zo spoločenského aj občianskeho diania. 

Komunita

V HUBe budujeme aktívnu a rôznorodú komunitu mladých ľudí v zahraničí a spolu prinášame pozitívne zmeny aj na Slovensko. Prepojíš sa tu s ľuďmi, ktorých zaujíma rovnaká téma ako teba a spoločne zdieľate inšpirácie a príležitosti v danej oblasti. Získaš tak možnosť na angažovanie sa v srdcových témach na Slovensku aj zo zahraničia. 

Social aktivity

V HUBe sa taktiež môžeš tešiť na rôzne socializačné aktivity ako napríklad online spoznávačky či in-person socials organizované po rôznych častiach sveta.

Chcem sa prihlásiť

To všetko len za 29,90€ alebo 19,90€ ak ste dvaja

Sme nezisková organizácia a členské v tomto programe je použité výlučne na chod organizácie. Všetky financie sú použité na náklady spojené s organizovaním aktivít v rámci programu Nexteria Global HUB.

 • Ak sa prihlásiš ako Early Bird, zaplatíš za program len 19,90€.
 • Ak sa prihlásiš do záverečnej deadline, zaplatíš 29,90€.
 • Ak sa prihlásiš vo dvojici s kamošom či kamoškou, každý zaplatíte za program len 19,90€.
Chcem sa prihlásiť

Ako sa registrovať?

Krok 1: Prihlás sa

Vyplň prihlasovací formulár a my ti pošleme viac info.

Chcem sa prihlásiť

Krok 2: Zaisti si miesto

Zakúp si miesto v HUBe online alebo platbou na účet

Načítavam Online predaj vstupeniek, čakajte prosím...

Krok 3: Registrácia je kompletná!

Začíname v utorok 17.10. 😍

Early bird prihlasovanie len

do 6. októbra!

Prihlás sa čo najskôr, počet miest v programe je limitovaný. Viac info ti pošleme emailom. Early Bird cena len do 6. októbra 2023. Pridaj si nás na facebooku, linkedine a instagrame.

Chcem sa prihlásiť

Naše hodnoty

Nexteria Global je nezisková organizácia, ktorá vytvára zahraničnú komunitu mladých Slovákov a Sloveniek, ktorých inšpirujeme k angažovaniu na Slovensku cez rozvojové diskusie, socials a príležitosti a iniciatívy od firiem a organizácii aktívnych na Slovensku. 

Nexteria Global patrí pod Nexteriu, ktorá podporuje rozvoj mladých ľudí na Slovensku už viac ako 12 rokov. V Nexterii sa riadime podľa šiestich hodnôt, ku ktorým vedieme aj mladých ľudí. Podľa týchto hodnôt si vyberáme partnerov, študentov, kolegov aj firmy.

Stanovujem si dlhodobé ciele, zapaľujem pre ne druhých ľudí a vytrvalo robím všetko pre ich dosiahnutie.
Disciplinovane pracujem na zlepšovaní svojich schopností a uspokojím sa len s najvyššou možnou kvalitou.
Cítim zodpovednosť meniť veci, na ktorých mi záleží a iniciatívne realizujem prvé kroky.
Mám odvahu vždy povedať, čo si myslím a konať, čo je správne, aj keď je to nekomfortné.
S pokorou budujem sieť vzťahov založených na dôvere a vzájomnej podpore.
Viem, že od života som veľa dostal a hľadám príležitosti, ako urobiť niečo prospešné pre spoločnosť a druhých ľudí.

Prečítaj si viac na blogu:

Odliv Mozgov

June 2nd, 2023|

Čo to je a prečo na tom záleží? Odliv mozgov je zvláštne pomenovanie, ktoré je nie vždy pochopené správne. Žije s nami už [...]

Príbeh Nexteria Global HUB

March 3rd, 2023|

"HUB je aj o návrate na Slovensko, no je aj o všetkom, čo sa deje pomedzi to," hovorí zakladateľka Veronika Cigáneková. Zaujímalo ťa niekedy [...]

Ďalšie články

Je HUB pre mňa?

 • Mám 18 – 27 rokov
 • Študujem, pracujem alebo podnikám v zahraničí a zaujíma ma dianie na Slovensku
 • Viem sa zúčastniť aspoň 4 zo 6 vzdelávacích aktivít 
 • Mám snahu angažovať sa a pomáhať Slovensku zo zahraničia
 • Chcem byť súčasťou komunity mladých Slovákov a Sloveniek v zahraničí
Chcem sa prihlásiť

Pýtate sa:

HUB môžeš uhradiť dvoma splátkami. V špecifických prípadoch ti vieme ponúknuť dokonca aj štipendium. 
Na obdržanie certifikátu by si mal/a mať aspoň 70% účasť na diskusiách z hlavného programu (4 zo 6 vzdelávacích aktivít). Akékoľvek diskusie organizované mimo hlavného programu sú dobrovoľné, no odporúčané. Je na tebe, koľko z HUBu chceš získať.  
Rátame s tým, že nie každý sa bude môcť zúčastniť in-person stretnutí, preto všetky hlavné stretnutia prebehnú v online formáte. Nemusíš sa preto báť, že by si zmeškal/a niečo dôležité, nech sa nachádzaš kdekoľvek na svete.
Hlavný rozvojový program HUBu prebieha v pravidelných večerných časoch raz týždenne (v utorok), aby bol pre teba ľahko časovo zvládnuteľný.
 V HUBe stretneš rovnako zmýšľajúcich mladých Slovákov a Slovenky s podobnými kariérnymi víziami alebo záujmami ako máš ty. Určite si nájdeš v HUBe priateľov, s ktorými si budeš rozumieť. 
Ak sa ti zmení situácia a ty nebudeš môcť v programe pokračovať z časových či iných dôvodov, ozvi sa našej Community Leaderke Dominike.

Pomáhame Slovensku zo zahraničia vytváraním celosvetovej komunity slušných a schopných mladých Slovákov a Sloveniek.

Chceš sa niečo opýtať?

Ak nenájdeš odpoveď na tejto web stránke, napíš nám.

Dominika ti rada pomôže:

Mobil: +421 902 420 096

Ostaňme

v kontakte

Adresa

NEXTERIA, Pasáž Luxor, Štúrova 3

811 02 Bratislava

Kontakt

e-mail: office@nexteria.sk

tel.: +421 905 702 383

Odoberaj novinky

Kontakt newsletter