Nexteria

Pripravujeme mladých ľudí do praxe

Výber za máj 2015

PROMÓCIE ŠTUDENTOV LEADERSHIP ACADEMY V PRÍTOMNOSTI PREZIDENTA KISKU

Dohromady 16 mladých študentov v Moyzesovej sieni v Bratislave slávnostne zavŕšilo trojročný intenzívny rozvojový program s názvom Nexteria Leadership Academy. Ten ponúka najtalentovanejším vysokoškolákom v hlavnom meste a okolí možnosť systematicky rozvíjať praktické, manažérske a líderské zručnosti. Úsilie študentov prišiel osobne oceniť aj prezident SR Andrej Kiska.
Viac o našich promóciách si môžte prečítať tu,

promocie

Výber za apríl 2015

07_DSC_0871

NIGHT OF CHANCES TECHNOLOGY 2015 ZAUJALA BOHATÝM PROGRAMOM ŠTUDENTOV AJ MÉDIA

Night of Chances Technology 2015, ktorá sa uskutočnila 28. apríla 2015 na FIIT STU zaujala predovšetkých bohatým programom a účasťou špičkových slovenských aj zahraničných IT firiem. Študentmi mali možnosť zúčastniť sa 16 workshopov, 4 panelových diskusii, 3 odborných prednášok, vyskúšať si speed-dating so 6 CIOs a CEOs firiem, navštíviť stánky spoločností a na záver si vypočuť inšpiratívnu prednášku Štefana Kleina o AeroMobile.
Viac o techNOCi si môžte prečítať na stánkach aktuality.sk, zive.sk, a mohých iných.

IT NOC NA MARKÍZE A RTVS

Reportáže z podujatia, kde si účasť top firiem volia samotní študenti v prieskume o najžiadanejšieho zamestnávateľa a dream job priniesli aj televízie MarkízaRTVS.

technoc media
technoc media1
technocmedia2

Výber za január – marec 2015

V ANKETE NEXTERIE O NAJŽIADANEJŠIEHO TECH ZAMESTNÁVATEĽA ZVÍŤAZIL ESET

– Najúspešnejší slovenský podnikateľský príbeh, ktorý napísala firma ESET, stále rezonuje u mladej generácie „ajťákov“. Podľa prieskumu Nexterie medzi študentmi techniky a IT z decembra 2014 až 68 % študentov a absolventov IT smerov by privítalo, keby im zavolali z personálneho oddelenia ESETu a ponúkli prácu vo firme. Takmer polovica z viac ako 450 oslovených by „chňapla“ aj po pozícii v čínskej technologickej spoločnosti Lenovo a trojicu top chlebodarcov uzatvára Tatra banka, ktorú by si vybralo 37 % respondentov.
„Študentom v našich rebríčkoch pravidelne imponujú perspektívne firmy prinášajúce inovácie. Víťazný ESET vnímajú ako globálnu špičku, ktorá vyrástla na Slovensku a to študentov veľmi oslovuje. Lenovo je nováčikom a jeho úspech stojí taktiež na technologických inováciách ako aj na silnej globálnej značke. Tatra banka dlhodobo ponúka kvalitné služby postavené na popredných technológiách,“ hovorí Radoslav Tausinger, gestor projektu Night of Chances v organizácii Nexteria.
Kompletnú tlačovú správu k rebríčku nájdete tu.

Rebricek

SVETOVÝ ÚSPECH SLOVENSKÝCH ŽIAKOV V SÚŤAŽI FIRST LEGO LEAGUE

Po ús­peš­nom se­mi­fi­ná­le v Deb­re­cí­ne zís­ka­li žia­ci z ko­šic­ké­ho tí­mu Ta­len­tum­SAP 4. mies­to v mní­chov­skom fi­ná­le stre­doeuróp­ske­ho ko­la naj­väč­šej ro­bo­tic­kej sú­ťa­že pre mlá­dež FIRST LE­GO Lea­gue, ktorej organizátorom je Nexteria. Sta­li sa his­to­ric­ky pr­vý­mi účas­tník­mi z kra­jín vy­šeh­rad­skej štvor­ky, kto­rí sa umies­tnil me­dzi naj­lep­ší­mi pia­ti­mi tí­ma­mi vo fi­ná­lo­vom ko­le pre Stred­nú Euró­pu. Od­me­nou je im mies­ten­ka v ce­los­ve­to­vom fi­ná­le, kto­ré sa us­ku­toč­ní 22. až 25. ap­rí­la v ame­ric­kom St. Louise. Viac o ich úspechu si môžte prečítať na stánkach Korzáru, IT News, a portálu Rodinka, kde si od leta môžte prečítať pravidelnú rubriku Nexterie o súťaži First Lego League.

FLL
nla v pravde
rasto v novinach

Rasťo Kulich z Google Slovensko radil stredoškolákom ako si správne vybrať vysokú školu a naštartovať tak úspešnú kariéru. Rozhovor s viacerými študentmi Nexteria Leadership Academy sa objavil aj v denníku Pravda.

Výber za október – november 2014

_MG_3550

NIGHT OF CHANCES BIZNIS 2014 PRILÁKALA VIAC AKO 400 ŠTUDENTOV

Koľkokrát za život má vysokoškolák možnosť porozprávať sa tvárou v tvár s riaditeľmi a manažérmi špičkových firiem, ktoré úspešne prerazili v zahraničí? Nexteria sprostredkovala túto a ďalšie priame skúsenosti mnohým študentom 20. novembra 2014 na Fakulte managementu Univerzity Komenského v Bratislave v rámci 4. ročníka jedinečného kariérneho podujatia Night of Chances (NOC) Business 2014. NOC začala panelovou diskusiou so šéfmi adidasu, Accenture, Esetu a Tatra banky, pokračovala speed-datingom s riaditeľmi zo 6 firiem, okrem toho študenti riešili prípadové štúdie na workshopoch a mali možnosť navštíviť stánky zúčastnených firiem. NOC oficiálne ukončila záverečná prednáška Michala Meška – spoluzakladateľa Martinusu. Tlačovú správu z podujatia nájdete
tu.

V REBRÍČKU TOP 100 LÍDROV AJ STANISLAV BOLEDOVIČ

V rebríčku TOP 100 lídrov inovácií v strednej a východnej Európe je 16 Slovákov. Medzi nimi aj spoluzakladateľ a bývalý CEO, dnes líder Teach for Slovakia, Stanislav Boledovič. Celý článok nájdete tu.

bolek v notabene

Výber za máj 2014

Mentori-v-leadership-academy
Študenti v Nexterii majú mentorov_2

NEXTERIA MÁ MENTORSKÝ PROGRAM

S mentormi sa v rámci Leadership Academy mohli študenti o svojom projekte či kariérnom smerovaní poradiť aj doteraz. Ako novinku však Nexteria priniesla štrukturovaný mentorský program pod názvom Guide program i oficiálne. Guide program ponúka študentom možnosť získať mentora z radov top ľudí podporujúcich Nexteriu. O tom, čo je to mentoring a ako môže pozitívne pôsobiť na mladého človeka informoval v máji v prílohe Vzdelávanie denník Pravda.

Výber za apríl 2014

Eduworld_screenshot

NIGHT OF CHANCES VENOVANÁ IT LÁKALA ŠTUDENTOV I MÉDIÁ

Nočné kariérne podujatie zamerané na IT študentov prilákalo do modernej budovy FIIT STU v Mlynskej Doline množstvo študentov a bohatý program s panelovými diskusiami i workshopmi si nenechali ujsť viaceré médiá. Jedným z najväčších lákadiel bola aktívna účasť HR analytika spoločnosti Google Jána Rosu, ktorý vyhľadáva talenty v írskej pobočke vysnívaného zamestnávateľa. O NOCi informovali eTrend.sk, Zive.sk, Eduworld.sk, Skolskyservis.sk predo akcii, Zones.sk, Studentlife, Dsl.sk.

IT NOC NA MARKÍZE A RTVS

Reportáže z podujatia, kde si účasť top firiem volia samotní študenti v prieskume o najžiadanejšieho zamestnávateľa a dream job priniesli aj televízie MarkízaRTVS, ktoré sa zamysleli aj nad ohodnotením vysnívanej práce.

Markiza_Printscreen1
rtvs1
Markiza_Printscreen3
Markiza_Printscreen2
rtvs2_RadoTausinger_NOC
Screenshot_aktualne

AKTUÁLNE.SK a recept ako uspieť na pohovore v Google

Aktualne.sk, Plus 1 Deň, Hospodárske noviny, Zive.sk z NOCi priniesli zaujímavé reportáže postavené na rozhovoroch s HR analytikom spoločnosti Google Jánom Rosom. Dozviete sa z nich cenné informácie o tom, ako sa pripraviť na pohovor, a nemusí to byť len pohovor pre firmu Google.

Výber za marec 2014

NXnews01ccccc-page-001

MANAGERIA SA MENÍ NA NEXTERIU

O zmene názvu Managerie na Nexteriu informovali viaceré médiá pre mladých – zones.sk, eurocampus.sk/HNonline.sk (Student life), skolskyservis, student.dnes24

HN online

Výber za január – február 2014

Manageria_MLP_SME_Praca a Vzdelavanie
ITrebricekZive.sk

TÍ, ČO PRACUJÚ A ŠTUDUJÚ, SÚ ZAUJÍMAVÍ

Pozrite si článok so študentmi Leadership Academy o tom, čo robia popri škole, aby boli atraktívnejší pre budúcich zamestnávateľov.

denník SME, príloha Práca a vzdelávanie, 19.2.2014

PRIESKUM: NAJŽIADANEJŠÍ ZAMESTNÁVATELIA PRE IT ŠTUDENTOV

Manageria v januári zrealizovala prieskum, kde sa pýtala na najžiadanejších zamestnávateľov medzi IT študentmi. O výsledkoch prieskumu na vzorke vyše 500 študentov informovali aj viaceré médiá - eTrend.skZive.skKarierainfo.zoznam.skOmediach.com, Eurocampus.sk/HNonline.sk (Student life).

Pravda1
Pravda2
Pravda3

MANAGERIA RADÍ ŠTUDENTOM AKO SI VYBRAŤ VYSOKÚ ŠKOLU

 

Manageria má program aj pre stredné školy, kde ľudia z praxe chcú radiť študentom ako sa pripraviť na VŠ a najmä ako sa zorientovať pri výbere VŠ. Poradcami sa v prílohe VZDELÁVANIE denníka Pravda v tomto prípade stali samotní študenti Manageria Leadership Programu (MLP) Iza Malašenková, Jaro Červinka, Zlatka Petríková a Daniela Pellerová. Plánované aktivity Managerie na rok 2014 na stredných školách komentoval pre Pravdu Pavol Lipovský, gestor programu.

Výber za december 2013

Student Life_RK v tricku Manageria a rozhovor

ROZHOVOR S RASŤOM KULICHOM,

ŠÉFOM GOOGLE SLOVENSKO A GESTOROM MANAGERIA LEADERSHIP PROGRAMU V STUDENT LIFE (EUROCAMPUS.SK)

Rozhovor s mentorom a podporovateľom Managerie Rasťom Kulichom, šéfom Google Slovensko. Rozhovor obsahuje časti aj o Manageria Leadership Programe. Rasťo v tričku Managerie zapózoval na titulke časopisu, ktorý sa distribuuje po univerzitách a internátoch na Slovensku - http://www.eurocampus.sk/joomla/index.php/12-aktuality/846-vyberame-si-ludi-ktori-chcu-zlepsit-svet-vravi-sef-slovenskeho-googlu

ano magazin

ROZHOVOR S DANOM ZVERKOM,

MANAŽÉROM MANAGERIA LEADERSHIP PROGRAMU

ano! online Magazín - mesačník tvorený VŠ, SŠ študentami aj pracujúcimi ľuďmi pripravil zaujímavú tému o lídroch. V texte s názvom BÝVALÝ REVOLUCIONÁR JURAJ HIPŠ: “LÍDER NESMIE BYŤ TEN KTO MANIPULUJE MASY”,  dostala priestor aj Manageria. Súčasťou témy je aj rozhovor s novým riaditeľom Manageria Leadership Programu, Danielom Zverkom. Redaktor ano! online magazínu sa zúčastnil jedného zo stretnutí študentov MLP s mentorom z biznis prostredia, Pavlom Tomanom z Procter & Gamble, http://anomagazin.sk/vydanie/32/?page=7

Iza a OKO

ČLÁNOK O TOM, ČI ÍSŤ ŠTUDOVAŤ DO ZAHRANIČIA,

IZABELA MALAŠENKOVÁ, ŠTUDENTKA MANAGERIA LEADERSHIP PROGRAMU

ČASOPIS OKO - Izabela Malašenková- Je vysoká škola v zahraničí vždy tá najlepšia voľba?  - študentka MLP napísala do populárneho časopisu OKO, ktorý vychádza na FEI od roku 1992 s nákladom 2200 kusov. Manageria bola jedným z faktorov, prečo sa rozhodla zostať a rozvíjať sa na Slovensku.

DISKUSIA “KDE SA ROBÍ SKUTOČNÉ IT?” SO ŠÉFMI IT V ACCENTURE A TATRA BANKE

 

Manageria na pôde FMFI UK zorganizovala diskusiu so šéfmi IT v Accenture a Tatra banke, kde spolu so študentmi riešili výhody a nevýhody outsourcingu, 5.12.2013, http://www.zive.sk/tlacove-spravy/potrebuju-velke-firmy-vlastne-it/sc-5-a-314078/default.aspx

Výber za november 2013

DSC_0065

NIGHT OF CHANCES – FMUK 2013 V MÉDIÁCH

Manageria v novembri zorganizovala jedinečné kariérne podujatie Night of Chances, kde mali študenti ojedinelú príležitosť stretnúť sa a zaujať v debatách priamo CEO predstaviteľov top firiem, ktoré si vybrali v prieskume Managerie o naj zamestnávateľa. Téma Night of chances tentokrát znela – X faktor – čo hľadajú v ľuďoch špičkové firmy. Podujatie navštívilo približne 400 študentov a rezonovalo aj vo viacerých médiách.

NOC_JOJ
NOC_Markiza

HLAVNÉ SPRÁVY TV MARKÍZA – TELEVÍZNE NOVINY o 19:00h – NOC PLNÁ PRÍLEŽITOSTÍ, 20.11.2013. Záznam si môžete pozrieť tu.

TV JOJ – NOVINY o 12:00h a NOVINY o 17:00h – X FAKTOR – ČO HĽADÁ ŠEF U UCHÁDZAČA? http://udalosti.noviny.sk/z-domova/21-11-2013/zvedavost-snaha-odvaha-takto-ziskate-pracu-snov.html, 21.11. 2013

TV.SME.SK – ESET OČARÍTE ŽONGLOVANÍM, V GOOGLE POTREBUJETE GOOGLINESS, 20.11.2013, http://tv.sme.sk/v/28600/eset-ocarite-zonglovanim-v-google-potrebujete-googliness.htm

SME 18_11_2013_Night of chances
Plus1Den18_11_2013
Pravda_November_Studenti by najradsej

DENNÍK SME – ŠTUDENTI SA BUDÚ UČIŤ, AKO ZAUJAŤ VEĽKÉ FIRMY, str. 6, 18.11.2013

PLUS 1 DEŇ – UVIDIA SVOJICH CHLEBODARCOV, str. 2, 18.11.2013

Denník PRAVDA – ŠTUDENTI BY NAJRADŠEJ PRACOVALI V TECHNOLOGICKÝCH FIRMÁCH – príloha Vzdelávanie, str. 23, 20.11.2013

HNONLINE.SK - NAŠI ŠTUDENTI SA DOZVEDIA AKO ZAUJAŤ VEĽKÉ FIRMY, 16.11.2013, http://hn.hnonline.sk/slovensko-119/nasi-studenti-sa-dozvedia-ako-zaujat-velke-firmy-594649

BRATISLAVA.SME.SK - ŠÉFOVIA SLOVENSKÉHO GOOGLE ČI ESETU NAUČIA ŠTUDENTOV AKO ZAUJAŤ 17.11.2013,  http://bratislava.sme.sk/c/7008902/sefovia-slovenskeho-google-ci-esetu-naucia-studentov-ako-zaujat.html

AKTUALNE.SK – AKO ZAUJAŤ A ZÍSKAŤ DREAM JOB – VIEME, ČO HĽADAJÚ SAMOTNÍ RIADITELIA ŠPIČKOVÝCH FIRIEM, 20.11.2013, http://aktualne.atlas.sk/ako-zaujat-a-ziskat-dream-job-vieme-co-hladaju-samotni-riaditelia-spickovych-firiem/ekonomika/slovensko-a-ekonomika/

Výber za október 2013

VÝSLEDKY PRIESKUMU O TOP ZAMESTNÁVATEĽA MEDZI BUSINESS ŠTUDENTAMI REALIZOVANÝ MANAGERIOU

 

Manageria v októbri zrealizovala prieskum medzi študentmi, v ktorom mali určiť svojho vysneného zamestnávateľa. O jeho výsledkoch informovalo viacero webov:

STUDENT LIFE – PRIESKUM: VYSNENÝ ZAMESTNÁVATEĽ ŠTUDENTOV, 21.10.2013, http://www.eurocampus.sk/joomla/index.php/ukoncene-sutaze/12-aktuality/779-prieskum-vysneny-zamestnavatel-studentov

TREND – ŠTUDENTI BY NAJRADŠEJ MAKALI PRE GOOGLE, 23.10.2013, http://ekonomika.etrend.sk/ekonomika-slovensko/vysokoskolaci-by-najradsej-makali-pre-google.html

AKTUALNE.SK – VYSNENÁ PRÁCA ŠTUDENTOV? ZA ÚRADNÍCKE STOLY SA ROZHODNE NEHRNÚ, 23.10.2013, http://aktualne.atlas.sk/vysnena-praca-studentov-za-uradnicke-stoly-sa-rozhodne-nehrnu/ekonomika/slovensko-a-ekonomika/

MÉDIÁ O PREDNÁŠKE – ETIKA V SÚDNICTVE

Manageria 2. októbra na pôde Univerzity Komenského v spolupráci s americkou a britskou ambasádou zorganizovala diskusiu s osobnosťami z oblasti súdnictva na tému právnej etiky. So študentmi diskutovali americký profesor James E. Moliterno, britský sudca John Phillips a advokátka spolupracujúca s Via Iuris Zuzana Čaputová. Rozhovor so sudcom Johnom Phillipsom prinieslo vo svojom vysielaní Rádio Slovensko (SRo). Záznam rozhovoru nájdete tu.

Sudca James E. Moliterno počas diskusie vyhlásil, že Trnavská univerzita ako prvá na Slovensku začne s kurzami etiky pre právnikov, na ktorých vzniku spolupracoval. Informovalo o tom aj SME.sk: http://trnava.sme.sk/c/6956801/na-trnavskej-univerzite-budu-vyucovat-pravnicku-etiku.html

Výber za september 2013

AKO STE VYUŽILI MBA TITUL V PRAXI?

Denník Pravda, príloha Vzdelávanie, str. 23. Anketa s členmi a podporovateľmi Managerie. Člen správnej rady Managerie Radoslav Tausinger zároveň prispel analýzou významu MBA štúdia

Výber za august 2013

Pravda_August1
Pravda_August2

AKO DOSIAHNUŤ ÚSPECH, NAUČTE SA UŽ V ŠKOLE

V článku O BUDÚCNOSTI POPULÁRNEHO PROGRAMU ERAZMUS bola citovaná študentka MLP.

V prílohe Pravdy ste sa mohli dozvedieť, že na kariéru sa dá pripraviť už v škole. Mimoškolské aktivity a zapájanie sa do rôznych projektov študenta preverí a je lepšie pochybiť počas školy, ako v profesionálnom živote. “Ako dosiahnuť úspech” v článku radia senior osobnosti Managerie – Ivan Jakúbek a Radoslav Tausinger, členovia jej správnej rady a úspešní manažéri.

Zdroj: denník Pravda, príloha Vzdelávanie 7.8.2013, str. 24-25

O BUDÚCNOSTI POPULÁRNEHO PROGRAMU ERAZMUS

Manageria sa ústami Andrey Tittelovej zakladateľky platformy Youth Politics Education vyjadrila aj k zmenám, ktoré čakajú populárny študentský program Erazmus.

Zdroj: denník Pravda, príloha Vzdelávanie 7.8.2013, str. 24-25

Výber za jún 2013

TV SME – DISKUSIA O SPRÁVE K STAVU ŠKOLSTVA

Iniciatíva Učiteľ 2020 podporovaná Manageriou v júni zorganizovala veľkú diskusiu k Správe o stave školstva ministra školstva Dušana Čaploviča v aule Univerzity Komenského. Podujatie sa tešilo vysokému záujmu verejnosti i médií.

Zdroj:http://tv.sme.sk/v/27251/diskusia-s-dusanom-caplovicom.html

Ďalšie zdroje: http://ucitel2020.sk/napisali-o-nas

Výber za máj 2013

TERAZ.SK – ŠTUDENTI DOSTANÚ RADY, AKO SA ZAMESTNAŤ VO FINANČNOM SEKTORE

Manageria zorganizovala v máji event, kde mladí zamestnanci z rôznych oblastí finančného sektora radili študentom aké kritériá boli nútení splniť, aby získali zaujímavú prácu. Podujatia v budove FM UK sa zúčastnilo približne 50 študentov.

Zdroje:  http://www.teraz.sk/slovensko/studenti-rady-financny-sektor-zamestnani/45217-clanok.html http://skolskyservis.teraz.sk/skolstvo/studenti-dostanu-rady-ako-sa-zamestnat/2918-clanok.html

Výber za apríl 2013

NOC_10_4_RTVS Spravy_1900_2

RTVS – REPORTÁŽ Z KARIÉRNEHO PODUJATIA NIGHT OF CHANCES VENOVANÉHO IT OBLASTI

Slovenská televízia informovala o evente Night Of Chances (NOC), venovaného oblasti IT. Podujatie prinieslo zaujímavé prednášky a ideálnu možnosť na zoznámenie sa študentov so zástupcami TOP IT firiem na Slovensku. Event navštívilo približne 300 študentov.

SLOVENSKÝ ROZHLAS – OBČIANSKE ZDRUŽENIE NA POMOC MLADÝM

 

Interview so študentmi Manageria Leadership Programu odvysielalo Rádio Slovensko orvý raz 26.4.2013. Redaktorka Eva Sládková nás predstavila ako združenie, ktoré podporuje mladých ľudí ochotných vzdelávať sa aj nad rámec bežného štúdia majúcich zaujímavé nápady. Vypočujte si audionahrávku.

Zdroj: http://slovensko.rtvs.sk/clanok/vzdelavanie/obcianske-zdruzenie-na-pomoc-mladym (repríza 13.8.2013)

Zive.sk_pr

O IT NOC-i informovali aj: Slovenský rozhlasEduworld.skWebmagazín.skItnews.skZive.sk     Mediálnymi partnermi podujatia boli: Živé.sk, Robíme.it, Student LifeTeraz.sk

Profit1

TÝŽDENNÍK PROFIT – HĽADÁ SA LÍDER ZAJTRAJŠKA

Manageria a Manageria Leadership program (MLP) sa stali témou ekonomického týždenníka TREND. Spoluzakladateľ Managerie S. Boledovič a jej podporovateľ a šéf Google Slovensko R. Kulich previedli čitateľov Profitu informáciami o aktivitách Managerie nielen v rámci MLP. 

Zdroj: PROFIT

Výber za marec 2013

Boledovic_Manageria_RTVS

ROZHLAS A TELEVÍZIA SLOVENSKA – AKO K PROFESII UČITEĽA PRITIAHNUŤ TOP MATURANTOV

Spoluzakladateľ Managerie Stanislav Boledovič sa v reportáži RTVS vyjadril k téme slabej atraktívnosti povolania učiteľ v očiach maturantov. Názov reportáže: “Ako pritiahnuť TOP maturantov k profesii učiteľa”

Zdroj:http://www.stv.sk/online/archiv/spravy-stv?id=52606&date=2013-03-09&section=37054#1347 (Od 22:30 min)

SPEKTRUM – PRVÝ KROK K ÚSPECHU

V časopise Slovenskej technickej univerzity SPEKTRUM vyšiel text riaditeľky Manageria Leadership Programu Ľubice Šebestovej . V texte Ľubica napísala o kľúčovom poslaní Manageria Leadership Programu – podpore pre premenu mladých študentov v lídrov.

Zdroj: SPEKTRUM (5. strana)

manageria_ako sa hladaju lidri

STUDENT LIFE – AKO SA HĽADAJÚ LÍDRI

Článok o tom, na akých základoch stojí Manageria Leadership Program, ako dosahuje výsledky a rozvíja študentov zvýraznili vyjadrenia mentora študentov Managerie Rasťa Kulicha a rozhovor s riaditeľkou Manageria Leadership Programu Ľubicou Šebestou publikoval v marci študetnský časopis Student Life, v tlačenej aj online verzii.

Zdroj: STUDENT LIFE 

Expres

WEB RÁDIA EXPRES – MANAGERIA LEADERSHIP PROGRAM

Náborovú kampaň do Manageria Leadership Programu (MLP) sa nám podarilo predstaviť aj na “najpočúvanejšom webe” na Slovensku. Rádio Expres prinieslo správu o MLP s citátmi spoluzakladateľa S. Boledoviča a riaditeľky MLP Ľubice Šebestovej.

Zdroj: EXPRES.SK

TV SME – DUEL O KORUPCII NICHOLSON vs. JANEČEK

V marci (12.3.2013) Manageria zorganizovala v aule Univerzity Komenského diskusné stretnutie pod názvom DUEL medzi českým matematikom, miliardárom a bojovníkom proti korupcii Karlom Janečkom a investigatívnym novinárom, autorom knihy Gorila, Tomom Nicholsonom. TV SME prinieslo záznam diskusie.

Zdroj:http://tv.sme.sk/v/26483/co-robit-s-korupciou-duel-toma-nicholsona-s-karlom-janeckom.html

O DUELi Nicholson vs. Janeček informovali aj: TERAZ.SKTOPKY.SKHNONLINE.SK,

NAŠA UNIVERZITA – Manageria Leadership Program – AKO VYCHOVAŤ BUDÚCICH LÍDROV?

Časopis Univerzity Komenského vo svojom marcovom čísle publikoval dva texty, ktoré súvisia s činnosťou Managerie. O jeden z nich sa postaral absolvent Manageria Leadership Programu (MLP) Ján Paulovič, ktorý opísal svoje zážitky a skúsenosti v MLP na základe ktorých ho odporučil ďalším. Naša Univerzita ďalej uverejnila text o výzve Managerie a iniciatívy Učiteľ 2020 – “Ako pritiahnuť TOP maturantov k profesii učiteľa”.

Zdrojhttp://www.uniba.sk/fileadmin/user_upload/ editors/subory/nasa_univerzita/2013_07.pdf (str. 10)

Výber za január a február 2013

LIKE MAGAZÍN – ABSOLVENTI NA ŠTART!

V téme januárového čísla časopisu Paneurópskej vysokej školy riaditeľka Manageria Leadership Programu Ľubica Šebestová venovala jeho čitateľom 10 užitočných rád pri účasti na pracovnom pohovore. Manageria sa v texte objavila popri vyjadreniach HR manažérov ako vhodná možnosť na získanie skúseností pre budúci džob už počas školy. Študenti sa pritom vďaka nej ocitnú v komunite lídrov, ktorých zručnosti rozvíjajú skúsení mentori prácou na všestranných projektoch.

Zdroj: http://www.paneurouni.com/files/sk/casopis-like/like_08_2013_web.pdf (str.4-9)

Len lidrom byt nestaci

STUDENT LIFE – LEN LÍDROM BYŤ NESTAČÍ

Počas príprav na oficiálne spustenie náborovej kampane do Manageria Leadership Programu (MLP) sme oslovili čitateľov študentského časopisu Student Life. Článok prezrádza niečo o tom, ako sa v rámci (MLP) darí rozvíjať svoje zručnosti s cieľom byť lídrami. Článok vyjadruje názor, akých lídrov má záujem vychovávať Manageria a ľudia v nej združení. Záujemcovia o MLP sa z textu dozvedia, aké firmy si z programu vyberajú nádejných zamestnancov.

Zdroj: http://eurocampus.sk/pdf/student_life_2013-1.pdf (str. 26)

HOSPODÁRSKE NOVINY – NA HARVARDE NEŠPRTÁTE

Rozhovor s podporovateľom a priateľom Managerie Rasťom Kulichom ako súčasť témy o štúdiu na zahraničných školách a rozdielom oproti SR. Kulich, ktorý je šéfom slovenskej pobočky Google je absolventom Harvard Bussiness School.

Zdroj: http://hnporadna.hnonline.sk/c1-59222030-na-harvarde-nesprtate-knihy-vyuzivate-v-praxi  (pre predplatiteľov Piano)

Sergio

Sergio Danilov

pr@nexteria.sk