Nexteria

Pripravujeme mladých ľudí do praxe

Posledné podujatie IT Night of Chances 2014

IT šéfovia a experti vrátane Slováka z Írska radili študentom, ako získať vysnívanú prácu

Ak nepríde študent k práci, príde práca k študentovi. V tomto duchu sa niesol už piaty ročník kariérneho podujatia Night of Chances (NOC), ktoré dňa 23. apríla 2014 v priestoroch FIIT STU v Bratislave zorganizovalo po druhýkrát najmä pre študentov IT smerov.

Prítomní študenti mali možnosť naživo stretnúť technologických lídrov najžiadanejších spoločností, vyskúšať si riešenie reálnych problémov v praxi či získať exkluzívnu stáž. O tom, ako dostať vysnívanú prácu, sa rozprávali v hlavnej panelovej diskusii so študentmi riaditeľ pre technológie v spoločnosti Eset Pavel Luka, CIO Tatra banky Vladimír Matouš a Slovák Ján Rosa, ktorý v írskej pobočke Google vyberá najväčšie IT talenty. Diskusiu moderoval Dominik Orfánus z týždenníka TREND.

DSC_0729
DSC_0758
DSC_0563

Okrem veľkých osvedčených firiem ako Orange, Accenture či AT&T bola časť NOCi venovaná aj mladým slovenským podnikateľom, ktorým sa podarilo rozbehnúť úspešný startup. Datamolino je služba na spracovanie údajov z faktúr, aby ich účtovníci nemuseli ručne prepisovať.

Nápad sa zrodil pred rokom a pol, dôkladne ho premysleli a získali preň financie. „Najskôr sa treba veľmi tvrdo zamyslieť nad tým, kto sú moji zákazníci. Ak si neviem predstaviť piatich ľudí, ktorí by to odo mňa kúpili, tak mám problém,“ radí prevádzkový riaditeľ projektu Ján Korecký, ktorý hľadal mladých ľudí do tímu. Dnes majú pred sebou jeho komerčné spustenie a ich ambíciou je preniknúť aj na zahraničné trhy. Stáže študentom ponúkli aj ďalšie úspešné slovenské firmy ako Sygic či Piano Media.

 

Program IT NOCi 2014

Podujatie IT Night of Chances 2014 zahájili šéfovia IT oddelení najpopulárnejších firiem medzi študentami panelovou diskusiou “Ako získat dream job”. Študenti mali možnosť zistiť ako prebieha pohovor v zahraničnych pobočkách Google a v ďalších TOP technologických spoločnostiach a čím všetkým si musia uchádzači prejsť aby získali skvelú pozíciu.
Okrem toho boli na NOCi pre študentov pripravené štyri kolá workshopov, počas ktorých mali možnosť riešiť prípadové štúdie z reálneho prostredia technologických firiem.
V tom istom čase si študenti mali možnosť vypočuť zaujímavé sprievodné prednášky z IT oblasti a praxe firiem, alebo sa priamo porozprávať so zástupcami firiem pri stánkoch v network zóne.

 NOVINKY
Na podujatí boli predstavené až dve novinky. Prvou sú exkluzívne stáže.
Priamo na podujatí mali študenti šancu získať atraktívnu stáž vo firme. Druhou novinkou bol Speeddating so šéfmi firiem ako exkluzívna príležitosť porozprávať sa naživo s lídrom vytipovanej firmy v rozhovore 1 on 1 počas vyhradeného času 10 minút.

Ak máte záujem zistiť aký bol celkový program podujatia vrátane tém všetkých paneloviek a workshopov, nájdete ho tu: Night of Chances 2014 finalny program.

DSC_0067
DSC_0416
DSC_0705

Prečo sa na Night of Chances zúčastnili rečníci hlavnej panelovky?

P. Luka - CTO ESET

J. Rosa - Google Írsko

V. Matouš, CIO Tatra banka

Kto boli rečníci na techNOCi 2014?

Kompletný zoznam a vizitky rečníkov nájdete tu: Night of Chances 2014 rečníci.

Pavol Luka
Chief Technology Officer / Riaditeľ pre technológie   
ESET

Pavol Luka

Chief Technology Officer / Riaditeľ pre technológie  ESET

Je absolventom FEI STU. Už počas štúdií na výške začal pracovať v ESETe, najprv ako programátor, kde vyvíjal 2. a 3. generáciu produktov. Neskôr sa stal vedúcim jedného z vývojových oddelení a od roku 2008 je riaditeľov vývoja pre IT v ESETe.

JanRosa[1]

Ján Rosa

HR Operations Analyst   Google

Je absolvent FEI STU, kde vyštudoval automatizáciu. Popri škole pracoval ako IT support administrátor a po škole pôsobil 4 roky v Írsku ako recruiter. Dnes Ján Rosa vyhľadáva najväčšie IT talenty do európskych pobočiek Google.  Povie ti, ako funguje výberový proces v Google, ako sa tam dá dostať a čo ťa čaká na ich pohovore.

Matous – menšia

Vladimír Matouš

CIO Tatra banka

“ Nemáme ambíciu byť softwatehousom a súperiť s firmami, ktoré isté veci robia lepšie.” Vyštudoval fyziku, po škole sa venoval riadeniu projektov CRM, bankových systémov alebo outsourcingu a  dnes je CIO najinovatívnejšej banky na Slovensku, kde jeho hlavnou kompetenciou je rozvoj a implementácia IT systémov v Tatra banke.

michal truban – menšia

Michal Truban

CEO a zakladateľ  Webssuport

Je absolventom STU, ale už počas štúdia na vysokej škole založil spoločnosť Websupport, ktorá je v súčastnosti najznámejším poskytovateľom webhostingových služieb na Slovensku. Súčastne je zakladateľom úspešných start – upov Nicereply.com a Inhiro.

Galéria NOC IT 2014

zobraziť viac 

Pozrite si ako bolo na NOC IT 2014. Užite si atmosféru NOCi aj vy.

Zúčastnené spoločnosti

Úplný zoznam spoločností, ktoré sa zúčastnili na NOCi aj s ich vizitkami nájdete tu: Night of Chances 2014 záčastnené spoločnosti.

accenture_logo_tag_line-–-kopie
p4-1-att – kopie
csob
datamolino
ESET-NOD32-logo-–-kopie
Google – kopie
orange-logo – kopie
Piano Logo
Sygic-Logo – kopie
Tatra banka logo – kopie – kopie
teach-for-slovakia-–-kopie
volkswagen

Mediálni partneri

dsl_sk_tn – kopie
robime.it-logo – kopie
zive.sk – kopie
Eduworld