Nexteria

Pripravujeme mladých ľudí do praxe

Spoločnosti na IT NOCi 2014

Hlavná panelová diskusia - Ako získať dream job?

ESET-NOD32-logo

ESET je priekopníkom proaktívnej ochrany pred kybernetickými hrozbami. Minulý rok oslávil 20 rokov od svojho založenia. Oceňovaná technológia programu NOD32 však pomáha už viac ako 25 rokov. Každý deň chráni viac než 100 miliónov počítačov, laptopov, smartfónov, tabletov a serverov. Ich riešenia pre domácnosti a firmy poskytujú vysoký stupeň ochrany proti širokému spektru známych i neznámych hrozieb.

logo-google-astro-1

Spoločnosť Google inc. je jedna z najrýchlejších a najúspešnejšie sa rozvíjajúcich spoločností sveta. Jej deklarovaným cieľom je roztriediť všetky informácie na svete, urobiť ich všeobecne prístupnými a užitočnými. Google je tým, čím je, najmä vďaka svojim zamestnancom, hľadá inteligentných a odhodlaných ľudí, pričom uprednostňuje schopnosti pred skúsenosťami. Google sa snaží o zachovanie otvorenej kultúry často sa spájajúcej so začínajúcimi firmami, v ktorých všetci pridávajú ruku k dielu a radi sa podelia o svoje nápady a názory.

tb_logo_blue_jpg_72dpi_rgb96x96

Tatra banka u nás pôsobí už od roku 1990, kedy vznikla ako prvá súkromná banka na Slovensku. Tatra banka je dcérskou spoločnosťou Raiffeisen Bank International AG, ktorá považuje za svoj domáci trh strednú a východnú Európu Misiou Tatra banky je posúvať hranice bankovníctva, zároveň však najmä prostredníctvom Nadácie Tatra banky aktívne podporuje kultúru a vzdelávanie množstvom projektov.

1. sprievodná panelovka - Akou cestou v rámci IT ísť?

accenture_logo_tag_line – kopie

Accenture je svetový líder v oblasti manažérskeho poradenstva, systémovej integrácie, IT poradenstva, vývoja a údržby softvéru, a outsourcingu podnikových procesov. Klientami Accenture sú najväčšie a najznámejšie svetové firmy, ktorým pomáha zlepšovať ich fungovanie – od strategického plánovania až po každodenné činnosti. Podľa časopisu Fortune patrí medzi najatraktívnejších zamestnávateľov a u nás na Slovensku má viac ako 1 600 ľudí a stále rastie.

orange-logo – kopie

Orange je najväčším mobilným operátorom na Slovensku a jedným z najväčších zamestnávateľov na Slovensku. V súčasnosti zamestnáva viac ako 1 200 ľudí. Ako zamestnávateľ spĺňa najvyššie štandardy v oblasti riadenia ľudských zdrojov, dáva dôraz na kvalitu pracovného prostredia a podporuje zamestnancov v ich profesionálnom i osobnom rozvoji. Poskytuje široký priestor pre rozvoj zamestnancov a budovanie kariéry. Spoločnosť Orange získala už po druhýkrát certifikát Top Employer Slovakia  a Top Employer Europe.

teach for slovakia – kopie

Teach for Slovakia je súčasťou prestížneho medzinárodného programu Teach for All, ktorý úspešne funguje vo viac ako tridsiatich krajinách sveta. Pozrite si krátke video o programe z Ameriky, kde program začal pred 20 rokmi
http://vimeo.com/26883262

Ide o dvojročný full-time program, určený najlepším absolventom vysokých škôl. Čaká na nich výnimočná príležitosť na rozvoj komunikačných, manažérskych či prezentačných zručností a iných soft skills, potrebných pre úspech v kariére. A to prostredníctvom učenia a práce s komunitou detí na základnej škole, za neustáleho koučingu a podpory špičkových lektorov a osobností zo Slovenska i zahraničia.

Program má veľký cveng aj pre svoj spoločenský dopad. Prax ukazuje, že mladý talentovaný človek dokáže u detí vyvolať také zlepšenie ich schopnosti učiť sa, že to zmení ich život.

websupport

Spoločnosť WebSupport bola založená 1. apríla 2002. Postupne sa stala neoddeliteľnou súčasťou slovenskej IT komunity. WebSupport je najväčším poskytovateľom webhostingových služieb a registrátorom domén na Slovensku. Momentálne sa stará o 93 035 domén svojich 63 320 zákazníkov. Zároveň stojí za celosvetovo úspešným startup projektom Nicereply.

2. sprievodná panelovka - Ako vybudovať technologický startup?

datamolino

Datamolino automates your invoice data entry process. It automatically extracts data from invoices and receipts and prepares them for easy import to your accounting software or ERP system. Datamolino turns invoices and receipts into a searchable online archive. It lets you keep your paper and electronic invoices organized in a single location. Datamolino enables you to receive, approve, and easily share invoices with the right people. You can collaborate and comment on individual files with your co-workers. Keep the right people in the loop. Set user permissions to ensure confidentiality. Share your invoices and receipts with your accountant. Human-verified data extraction enables your accountant to focus on providing you with the best advice, not on manual data entry.e this text.

Piano Logo

Piano Media is Europe’s leading digital monetization company providing publishers with an independent common-payment system for their media websites using our innovative platform. We enable publishers to monetize web content without fear of losing either website ad revenue or audience share. With Piano, participating publications decide what content they place behind the pay-wall and we provide paid content know-how to achieve optimum subscription revenue.

Sygic-Logo – kopie

Slovenská spoločnosť Sygic vyvíja offline GPS navigačný software, ktorému dôverujú milióny zákazníkov na celom svete. Sygic bol  prvou spoločnosťou, ktorá v roku 2008  priniesla navigačnú aplikáciu pre iPhone. S vyše 35 miliónmi inštalácií je Sygic najobľúbenejšou offline navigačnou aplikáciou používateľov smartfónov s operačnými systémami Android a iOS. Sygic je od roku 2005 pravidelne zaraďovaný do rebríčka Deloitte medzi najrýchlejšie rastúce IT spoločnosti v strednej Európe.