Nexteria

Pripravujeme mladých ľudí do praxe

Rečníci na IT NOCi 2014

Hlavná panelová diskusia - Ako získať dream job?

Pavol Luka
Chief Technology Officer / Riaditeľ pre technológie   
ESET

Pavol Luka

Chief Technology Officer / Riaditeľ pre technológie  ESET

Je absolventom FEI STU. Už počas štúdií na výške začal pracovať v ESETe, najprv ako programátor, kde vyvíjal 2. a 3. generáciu produktov. Neskôr sa stal vedúcim jedného z vývojových oddelení a od roku 2008 je riaditeľov vývoja pre IT v ESETe.

JanRosa[1]

Ján Rosa

HR Operations Analyst   Google

Je absolvent FEI STU, kde vyštudoval automatizáciu. Popri škole pracoval ako IT support administrátor a po škole pôsobil 4 roky v Írsku ako recruiter. Dnes Ján Rosa vyhľadáva najväčšie IT talenty do európskych pobočiek Google.  Povie ti, ako funguje výberový proces v Google, ako sa tam dá dostať a čo ťa čaká na ich pohovore.

Matous – menšia

Vladimír Matouš

CIO Tatra banka

“ Nemáme ambíciu byť softwatehousom a súperiť s firmami, ktoré isté veci robia lepšie.” Vyštudoval fyziku, po škole sa venoval riadeniu projektov CRM, bankových systémov alebo outsourcingu a  dnes je CIO najinovatívnejšej banky na Slovensku, kde jeho hlavnou kompetenciou je rozvoj a implementácia IT systémov v Tatra banke.

1. sprievodná panelovka - Akou cestou v rámci IT ísť?

Skrak_Šimon - Accenture – menšia

Šimon Skrak

Senior manažér pre IT služby v odvetví telekomunikácií   Accenture

Vyštudoval manažment informačných služieb a od roku 2002 pracuje v konzultačnej divízií slovenskej pobočky Accenture. Špecializuje sa na poskytovanie IT riešení pre klientov telekomunikačného odvetvia v regióne strednej a východnej Európy. Má rozsiahle skúsenosti z aplikačnej a integračnej architektúry, riadenia starostlivosti o zákazníkov, riadenia integračných platforiem a projektového manažmentu.

Peter Varga - Orange – menšie

Peter Varga

IS&S Engineering Manager, ITN Director Deputy  Orange

Je absolventom MBA štúdia na Nottingham Trent University a od roku 2000 pôsobí v spoločnosti Orange, kde prešiel viacerými pozíciami v oblasti IT prevádzky, vývoja a projektového manažmentu. Aktuálne vedie oddelenie IT engineeringu, ktoré je zodpovedné za všetky fakturačné a finančné systémy spoločnosti, podporu predaja a vnútro firemných procesov, CRM, Business Inteligence, webové portály a ďalšie.

BoledovicPhoto(1)

Stanislav Boledovič

zakladateľ a CEO Teach for Slovakia

Spoluzakladateľ projektov pre zlepšenie vzdelávania na Slovensku, ako je napríklad Teach for Slovakia, Učiteľ 2020 alebo Nexteria. Svoje skúsenosti získal v biznise, kde pôsobil viac ako 10 rokov na strategických projektoch na Slovenski i v zahraničí. Pôsobil v poradenskej firme McKinsey&Company, neskôr bol poradcom generálneho riaditeľa v Reiffeisen Bank a v Poštovej banke. Je spoluzakladateľo poradenskej spoločnosti Aspiro. V súčasnosti sa naplno venuje vízií zlepšenia vzdelávania na Slovensku.

michal truban – menšia

Michal Truban

CEO a zakladateľ  Webssuport

Je absolventom STU, ale už počas štúdia na vysokej škole založil spoločnosť Websupport, ktorá je v súčastnosti najznámejším poskytovateľom webhostingových služieb na Slovensku. Súčastne je zakladateľom úspešných start – upov Nicereply.com a Inhiro.

2. sprievodná panelovka - Ako vybudovať technologický startup?

datamolino_jan_hlava

Ján Korecký

COO a spoluzakladateľ Datamolino

Je spoluzakladateľ projektu PAY by square a startupu Datamolino. PAY by square zjednodušil platbu faktúr a podporujú ho popredné slovenské banky. Datamolino šetrí čas podnikateľom a účtovníkom pri spracovaní a archivácii faktúr. Ján je pre svoju ochotu podieľať sa o skúsenosti z advokátskej a podniktateľskej praxe vyhľadávaným partnerom na strategické diskusie v startupovej komunite. Udržuje sa vo forme na snowboarde a horskom bicykli, prípadne v telocvični s kettlebellmi.

Stuart Ashford

Stuart Ashford

CTO Piano Media

South African Stuart Ashford has worked in IT management since 1999 as owner and director of an ISP in Johannesburg. Since then his work has taken him to the Netherlands where he worked as the IT manager for Laureate Online Education and afterwards to Hewlett Packard in Slovakia. He holds an MBA from the University of Liverpool.

_DSC3103 OK(1)

Michal Štencl

CEO Sygic

Michal Štencl založil spoločnosť Sygic v roku 2004. V roku 2009 bol ocenený ako Podnikateľ roka a je držiteľom Krištáľového krídla za rok 2012. Jeho začiatky siahajú do útleho detstva, kedy ako 6-ročný začal skúšať programovať a v 12-tich rokoch vyvíjať operačný systém. Jeho snom je pomáhať ľuďom dostať sa do cieľa a verí, že jedného dňa bude Sygic navigovať všetkých ľudí na Zemi.