Nexteria

Pripravujeme mladých ľudí do praxe

Kariérne podujatia Career Visions jeseň 2014

Plagat SŠ
Plagat SŠ
Plagat SŠ

Aj počas jesene 2014 sme pre stredoškolákov pripravili kariérne podujatia! Tentokrát mali možnosť stretnúť profesionálov z oblasti manažmentu, IT, práva, medicíny a vedy. Podujatia sa podarilo zrealizovať na 3 bratislavských školách. Do projektu sa zapojili 2 gymnáziá – Gymnázium Metodova a Gymnázium Ladislava Novomeského, na ktorých malo podujatie skôr všeobecný charakter a pozvanie prijali odborníci z rôznorodých profesií. Po prvý krát sa podujatie uskutočnilo aj na strednej odbornej škole – konkrétne na SPŠE Hálova.Toto podujatie bolo zamerané na oblasť IT a techniky.

Študenti sa stretli so všetkými rečníkmi počas úvodnej diskusie, kde sa mohli pýtať čokoľvek, čo ich v súvislosti s danou profesiou zaujímalo, a neskôr mali možnosť zúčastniť sa workshopu s tým rečníkom, ktorý ich najviac zaujímal.

Aké boli reakcie študentov na podujatie?
“Najviac si cením možnosť porozprávať sa osobne s človekom z daného oboru, počuť veci z pohľadu ľudí, ktorí to prežili, ich otvorenosť…”

“Dozvedel som sa o rôznych problémoch, s ktorými sa musia mladí ľudia pasovať, ak chcú preraziť a zarábať niečím, čo ich napĺňa.”

“Veľmi príjemná forma diskusie, super boli samotné témy a možnosť pýtať sa.”

“Odnášam si poznanie, že podstatná je aktivita, aktivita, aktivita..”

“Pomohlo mi to urobiť rozhodnutie o škole.”

“Zistil som, že je dôležité nebáť sa skúšať nové veci a že netreba hneď očakávať veľké veci.”

“Som vďačná za možnosť stretnúť sa s úspešnými ľuďmi a dozvedieť sa niečo viac o tom, ako sa im to podarilo, ich príbehy a skúsenosti.”

“Široké spektrum povolaní, výborní rečníci aj moderátor, kreatívna diskusia..”

“Ľudský prístup, uvoľnená atmosféra, človek sa nebál položiť otázku.”

“Podujatie mi rozšírilo obzor, uvedomil som si skryté nuánsy na ktoré by som inak neprišiel.”

“Získal som praktický pohľad na zamestnanie, rady do budúcna.”

Gymnazium Metodova_logo
Tomášikova
LOGO SPSE Halova

GYMNÁZIUM METODOVA 24. NOVEMBER 2014 14:00

Moderátor

tomas bujna

Tomáš Bujna Tutor, consultant at TC Business School – absolvent gymnázia Metodova, pokračoval na FMUK so zameraním na strategický management, ročným štúdiom finančného manažementu na Univerzite v Nancy a získaním titulu MBA na TC Business School -dlhoročný podporovateľ Nexterie, kde participoval na projekte Night of Chances – kariérne podujatie pre vysoké školy so zameraním na biznis alebo techniku – začínal ako finančný riaditeľ a riaditeľ ľudských zdrojov a komunikácie v spoločnosti Norske Skog Štětí

Právnik

Marcela Augustinič Senior Associate Wolf Theiss – po ukončení Právnickej fakulty UK, pokračovala v posgraduálnom štúdiu na Univerzite v Granade – posledných 6 rokov pracuje pre Wolf Theiss, ktorá je jednou z popredných advokátskych kancelárií v strednej , východnej a juhovýchodnej Európy ( CEE / SEE ) na pozícii Senior Associate – špecializuje sa na firemné fúzie a akvizície, nehnuteľnosti a zmluvné právo

Lekár

Pavol Vesely

Pavol Veselý Očný lekár, venuje sa chirurgii rohovky Od r. 2011 pracuje na očnej klinike VESELY OK, špecializuje sa na operácie sivého zákalu, refrakčnú mikrochirurgiu a laserovú očnú chirurgiu. Na Slovensku zaviedol mnoho dovtedy nevykonávaných chirurgických postupov v oblasti chirurgie rohovky a krátkozrakosti.

IT

Michal Kovár IT freelancer – expert v oblasti prepájania biznisu a IT v oblasti bankovníctva , poisťovníctva , spotrebiteľského financovania – vyštudoval Ekonomickú univerzitu so zameraním na poisťovníctvo a STU FEI so špecializáciou na softwérové inžinierstvo – pracoval na rôznych IT projektoch napr. pre Raiffeisen Bank, AspectWorks, Erste Group IT alebo Asseco Solution

Manažér francúzskej firmy

Dušan Adamec - Copy

Dušan Adamec Central Buyer at PSA – vyštudoval na Filozofickej fakulte UK špecializáciu francúzsky jazyk história, po štúdiu odišiel na niekoľko rokov do Austrálie – francúzsky jazyk používal vo všetkých spoločnostiach kde pracoval, počnúc AT&T až po súčasné PSA Peugeot Citroën, kde pôsobí 6 rokov ako centrálny nákupca. – aktívne sa angažuje v Zelenej hliadke

Vedecký pracovník

Peter Kilián Biotechnológ – absolvent Gymnázia Metodova – vyštudoval biomedicínsku fyziku na Univerzite Komenského a následne absolvoval doktorandské štúdium so zameraním na biofyziku na Université de Sherbrooke v Quebec, v Kanade – v súčasnosti pôsobí ako konzultant v oblasti biotechnológií a riaditeľ firmy BioScience Slovakia s.r.o.

GYMNÁZIUM LADISLAVA NOVOMESKÉHO 25. NOVEMBER 2014 13:00

Moderátor

Tomas Hasala

Tomáš Hasala CEO Nexteria – spoluzakladateľ internetového rezervačného portálu Limba.com – v pozícii prezidenta 4 roky viedol Slovenskú asociáciu cestovných kancelárií a cestovných agentúr – vo voľnom čase žije kultúrou, najmä literatúrou, divadlom a výtvarným umením

Vedecký pracovník - fyzik

Plesch

Martin Plesch Fyzik, SAV, Department of Complex Physical Systems – absolvent GJH, študoval na FMFI UK v Bratislave, časť svojho štúdia strávil v Nemecku, Švajčiarsku a tiež Rakúsku – pôsobil na Univerzitách v Brne, Oxforde a Viedni

Lekár

Pavol Vesely

Pavol Veselý Očný lekár, venuje sa chirurgii rohovky Od r. 2011 pracuje na očnej klinike VESELY OK, špecializuje sa na operácie sivého zákalu, refrakčnú mikrochirurgiu a laserovú očnú chirurgiu. Na Slovensku zaviedol mnoho dovtedy nevykonávaných chirurgických postupov v oblasti chirurgie rohovky a krátkozrakosti.

Manažér

Tatiana Rozvadská Manager of financial transaction, reporting and tax at Slovak Telekom, a.s. – skončila štúdium na Ekonomickej univerzite so zameraním na účtovníctvo – patrí medzi profesionálov vo všetkých oblastiach účtovníctva, auditu , konsolidácie a reportingu – v rámci Slovak Telekomu pracovala na rôznych vedúcich pozíciách finančných oddelení

IT

Peter Poliak - Copy

Peter Poliak Network Architecture and Development GTS CE – vyštudoval STU FEI so špecializáciou na telekomunikácia a Ekonomickú univerzitu so zameraním na financie – odborník v oblasti IT s viac ako 15 ročnými skúsenosťami – v rámci GTS CE, ktorá je popredným poskytovateľom integrovaných telekomunikačných služieb v strednej a východnej Európe pôsobil na viacerých pozíciách počnúc systémovým inžinierom až po sieťového architekta

SPŠE HÁLOVA 10.DECEMBER 2014 12:30

Moderátor

Michal Maxián - Copy

Michal Maxián IT professional and non-profit enthusiastic Michal začal ako 16 ročný s prvou HW a SW architektúrou založenou na open source softweri. V priebehu svojej kariéry viedol niekoľko tímov z nuly na hrdinu, pričom sa zameriava na biznisovo orientované projekty. Medzi jeho osobné ciele patrí rozšírenie rozsahu pôsobnosti s novými hardskills a spoznanie nových ľudí.

Manažér IT firmy

Marian Marek

Marián Marek Generálny riaditeľ a spolumajiteľ spoločnosti PosAm, ktorá je jednou z mála IT firiem na Slovensku, ktoré to z nuly dotiahli k veľkým projektom. Po absolvovaní Elektrotechnickej fakulty Slovenskej vysokej školy technickej (dnešnej Slovenskej technickej univerzity) v roku 1984 nastúpil do Dusla Šaľa. Prvého januára 1991 sa stal zamestnancom PosAm-u. O tri roky neskôr firmu odkúpil od jej vtedajších majiteľov. V súčasnosti je stále jej jediným vlastníkom a generálnym riaditeľom.

Sieťový architekt

Tomáš Rebro Sieťový architekt, Anasoft Ako stredoškolák navštevoval SPŠE v Dubnici nad Váhom, neskôr študoval na STÚ v Trnave odbor Aplikovaná informatika v priemysle. Prešiel si viacerými pozíciami v odbore IT – pracoval ako IT aplikátor a systémový inžinier. Od roku 2007 je na pozícii architekta pre implementáciu infraštruktúrnych služieb riešenia vo firme Anasoft. Pracoval na mnohých zaujímavých projektoch ako napr. Projekt ÚPVS (Ústredný portál Verejnej správy SR), Projekt „Identity management“ pre Ministerstvo obrany SR a mnohých iných.

Technik, System Support

Vladimir Hurinsky 2

Vladimír Hurinský Technik, Systémová podpora Vyštudoval stavebnú fakultu – odbor pozemne stavby a vodne hospodárstvo, vodne stavby . V roku 2001 začal pracovať v PosAm ako technik zákazníckeho servisu – oprava a inštalácia notebookov, počítačov a neskôr serverov HP, midrange diskové polia. Odvtedy získal niekoľko certifikácií (na HP portfólio, ASE, AIS , ACP, MASE, Compaq, IBM xSeries servre, Diskové polia DS3x00) Od roku 2010 sa špecializuje na High-end (nonstop) diskové polia a midrange diskové polia Hitachi.

Program