Nexteria

Pripravujeme mladých ľudí do praxe

Kariérne podujatia Career Visions jar 2015

ČO JE SA NÁM PODARILO ZREALIZOVAŤ?

PODUJATIE na SOŠ Informačných technológií v Bratislave 18. MÁJ 2015 Pozvanie prijali:

MICHAL MAXIÁN

IT professional and non-profit enthusiastic Ako 16 ročný začal s prvou HW a SW architektúrou založenou na open source softweri. V priebehu svojej kariéry viedol niekoľko tímov z nuly na hrdinu, pričom sa zameriava na biznisovo orientované projekty. Medzi jeho osobné ciele patrí rozšírenie rozsahu pôsobnosti s novými hardskills a spoznanie nových ľudí.

VLADIMÍR HURINSKÝ

Technik, Systémová podpora Vyštudoval stavebnú fakultu – odbor pozemné stavby a vodné hospodárstvo. V roku 2001 začal pracovať v PosAm ako technik zákazníckeho servisu oprava a inštalácia notebookov, počítačov a neskôr serverov HP, midrange diskové polia. Odvtedy získal niekoľko certifikácií (na HP portfólio, ASE, AIS , ACP, MASE, Compaq, IBM xSeries servre, Diskové polia DS3x00). Od roku 2010 sa špecializuje na High-end (nonstop) diskové polia a midrange diskové polia Hitachi.

IGOR SZEGÉNYI

Balistik na Kriminalistickom a expertíznom ústave Policajného zboru SR Po skončení gymnázia vyštudoval Fakultu Chemickej a potravinárskej technológie STU v Bratislave, odbor Anorganická chémia a materiály. Od mala ho bavila príroda, chémia a fyzika takže to bola logická voľba. Druhým hobby boli strelné zbrane a streľba. Po skončení školy rok robil asistenta dekana na Obchodnej fakulte EU v Bratislave a hľadal si cielene lepší job, ktorý by ho bavil. To sa mu aj podarilo a v roku 2005 začal pracovať na oddelení balistiky na Kriminalistickom ústave Policajného zboru vo funkcii experta. Po desiatich rokoch vedie všetkých balistikov na Slovensku.

MICHAL KIKTA

Študent Nexteria Leadership Academy a čerstvý absolvent Fakulty manažmentu Univerzity Komenského. Spolu s ďalším študentom Leadership Academy, Egidom Fertáľom, vyvíjajú PC hru Fishing Adventure. Od septembra nastupuje ako konzultant do firmy McKinsey v Prahe.

PODUJATIE na Gymnáziu P. O. Hviezdoslava v Dolnom Kubíne 12. MÁJ 2015 Pozvanie prijali:

FRANTIŠEK VÝROSTKO

Riaditeľ divadla Slovenské komorné divadlo, herec, pedagóg Člen súboru v rokoch 1976 – 1992 a od roku 1993 vedúci katedry herectva na AU FDU v Banskej Bystrici. Okrem herectva sa venuje aj dabingu, moderovaniu. Spolupracuje s detským amatérskym divadelným súborom. Získal Cenu Literárneho fondu za postavu Tartuffa v inscenácii Tartuffe.

JOZEF ŽILINEC

podnikateľ/manažér Spolumajiteľ a konateľ spoločnosti AUTOCAR- Ťažné Zariadenia, s.r.o.. Začínal spolu s bratom v roku 1995 rodičovskej garáži, dnes prevádzkuje tri veľké obchodné centrá v Ivachnovej, Prešove a Senci. Účastník slovenského kola súťaže EY Podnikateľ roka 2014.

MATÚŠ CELEC

Zubár Absolvent lekárskej fakulty UK v Bratislave. Spolu s otcom vedú súkromnú zubnú ambulanciu v Dolnom Kubíne. Jeho manželka pôsobí ako lekárka na Internom oddelení nemocnice v Dolnom Kubíne, pred nástupom pôsobila ako dobrovoľníčka v zahraničných misiách (Haiti a pod.).

ONDREJ BUKNA

Advokát Absolvent PFUK Bratislava a Europa-Institut Saarskej univerzity v Saarbrückene. Spolu s bratom vedie v Dolnom Kubíne advokátsku kanceláriu. Je členom Medzinárodnej Organizácie Mladých Právnikov (AIJA) a pôsobil aj ako jej národný zástupca v Slovenskej republike.

ĽUBOMÍR LEHOTSKÝ

riaditeľ okresného riaditeľstva Dolný Kubín Nastúpil k polícii v roku 1978, vystriedal postupne všetky riadiace funkcie. Od 2004 velí celému útvaru.

PODUJATIE na Gymnáziu Janka Matúšku v Galante 26. MAREC 2015 Pozvanie prijali: Ľubomír Vačok, finančný riaditeľ OMS s.r.o. Martin Broska, produktový manažér v IT firme PosAm Peter Wolf, advokát Ervin Chomča, chirurg