Nexteria

Pripravujeme mladých ľudí do praxe

Kariérne podujatie pre stredoškolákov 2014

29.mája, 30. mája a 4. júna

sme spolu s vami búrali mýty o výbere povolania!

Vo štvrtok 29. mája 2014 na pôde Gymnázia Ladislava Sáru, v piatok 30. mája na Gymnáziu Grosslingova a do tretice v stredu 4. júna na Gymnáziu Jura Hronca, sa uskutočnilo kariérne podujatie pre stredoškolákov. Podujatie malo 2 časti – panelovú diskusiu na tému „4 mýty o výbere povolania“ a 2 bloky workshopov, ktoré dali študentom priestor, dozvedieť sa viac o 2 konkrétnych povolaniach či rečníkoch. Pozvanie prijali viacerí hostia – profesionáli dokopy z 11 rôznych odborov. Medzi nimi boli Pavol Veselý, Miloš Pietor, Ľubica Šebestová, Karol Kučera, Pavol Varga, Jaroslav Stahl, Jozef Semančín, Petronela Zainuddin, Braňo Kuvik, Marián Marek, Martin Plesch a Slavomír Pjatak.  Ako moderátori sa predstavili Michal Kitko, Stanislav Boledovič a Rado Tausinger. Zúčastnilo sa celkovo 147 študentov z rôznych bratislavských a mimo bratislavských gymnázií a stredných škôl. 

Záznam z diskusie

O čom sme hovorili s rečníkmi? Okrem iného sme diskutovali , či skutočne platí, že:

  • Vysoká škola nie je dôležitá pre úspech v kariére.

  • Budem šťastný, len keď budem robiť to, čo ma teraz baví.

  • So slovenskou vysokou školou nemám šancu uspieť.

  • Keď nemám rád matiku na škole, musím ísť len na humanitne zamerané smery.

Program podujatia

Program

Sleduj podujatie na Facebooku a pozvi aj kamarátov!

Kedy a kde ste koho mohli vidieť?

Gymnázium Ladislava Sáru

29. máj 2014 začíname o 17:00

Môžeš tu stretnúť tieto profesie:

Lekár

Pavol Vesely

Pavol Veselý

Očný lekár, venuje sa chirurgii rohovky

Od r. 2011 pracuje na očnej klinike VESELY OK, špecializuje sa na operácie sivého zákalu, refrakčnú mikrochirurgiu a laserovú očnú chirurgiu.  Na Slovensku zaviedol mnoho dovtedy nevykonávaných chirurgických postupov v oblasti chirurgie rohovky a krátkozrakosti.

Umelec

Cimbyt_Pietor_143

Miloš Pietor

Architekt a scénograf. Začínal ako hlavný dizajnér predajní Orange. V roku 2006 bol poverený viesť divadlo Nová scéna, kde pôsobil aj ako výtvarník, a neskôr ako šéf výpravy.

Psychológ

Lubka Sebestova

Ľubica Šebestová Psychológ a kouč, Talent Management Professional

Vyštudovala psychológiu na Filozofickej fakulte UK. Venuje sa  konzultačnej činnosti v oblasti rozvoja ľudských zdrojov a talent manažmentu,   zostavovaniu kompetenčných modelov a hodnoteniu kompetencií prostredníctvom assessment či development centier.

Športovec

Karol Kučera

Karol Kučera

Profesionálny tenista a tréner, dlhoročný reprezentant v Davis Cupe, v roku 2013 uvedený do Siene slávy slovenského tenisu.

Gymnázium Grӧsslingova

30. máj 2014 začíname o 13:15

Môžeš tu stretnúť tieto profesie:

Právnik

semancin_mb

Jozef Semančín

Partner, SEMANČÍN POLÁČEK

Pred založením advokátskej kancelárie SEMANČÍN POLÁČEK pôsobil ako vedúci advokát v advokátskej kancelárii Havel Holásek & Partners. Vzdelanie získal na University of Cambridge vo Veľkej Británii a na Univerzite P. J. Šafárika v Košiciach.

Psychológ

Lubka Sebestova

Ľubica Šebestová Psychológ a kouč, Talent Management Professional

Vyštudovala psychológiu na Filozofickej fakulte UK. Venuje sa  konzultačnej činnosti v oblasti rozvoja ľudských zdrojov a talent manažmentu,   zostavovaniu kompetenčných modelov a hodnoteniu kompetencií prostredníctvom assessment či development centier.

Manažér

palo varga

Pavol Varga Generálny manažér spoločnosti Dell Austria & Slovakia.

Predtým pracoval 2 roky v Írsku pre spoločnosť IBM. Je absolventom INSEAD – The Business School for the World a Ekonomickej Univerzity v Bratislave.

Prekladateľ/tlmočník

Jaroslav Stahl

Jaroslav Stahl Tlmočník, prekladateľ

Absolvent Filozofickej fakulty Univerzity Komenského, odboru prekladateľstvo a tlmočníctvo v kombinácii angličtina – nemčina. Momentálne pôsobí ako profesionálny prekladateľ a tlmočník v nemeckom a anglickom jazyku a tiež ako odborný asistent na Katedre germanistiky, nederlandistiky a škandinavistiky FFUK v Bratislave. Od roku 2002 do roku 2008 vyučoval na Európskom konferenčnom kurze v tlmočení (EKKT) pre budúcich tlmočníkov v inštitúciách EÚ.

Kreatívny facilitátor

Petronela Zainuddin

Grafická facilitátorka a pioniérka kreatívneho vzdelávania

Verí, že každý človek je tvorivý a že kreativita nie je dar vyhradený umelcom, ale nevyhnutná schopnosť budúcich lídrov, ktorú je potrebné pestovať. Práve to ju v roku 2010 inšpirovalo k vytvoreniu projektu Good Morning Creativity v Paríži.  Rok po založení bol Good Morning Creativity na medzinárodnej konferencii ISUM vyhlásený za „Start-up roku 2011“.

Gymnázium Jura Hronca

4. jún 2014 začíname o 17:00

Môžeš tu stretnúť tieto profesie:

Manažér/podnikateľ

Brano Kuvik
Branislav Kuvik
Manažér P&G
Absolvent ZŠ Košická, GJH, a FM UK – špeciálizácia HR a organizačné správanie. Absolvoval výmenný pobyt v Dánsku (1996).
Posledných 18 rokov pracuje pre P&G na rôznych pozíciách obchodného oddelenia na SVK, v Maďarsku, Švajčiarsku a Holandsku. (Sales Trainner, Distributor manager, Key account manager,Market Strategy and  Planning manager (trade marketing), Instore Innovation Team  Leader, momentálne Global CBD Capability Leader P&G prestige)​.

Pracovník v IT

Marian Marek

Marián Marek

Generálny riaditeľ a spolumajiteľ spoločnosti PosAm, ktorá je jednou z mála IT firiem na Slovensku, ktoré to z nuly dotiahli k veľkým projektom.

Jeho netradičný podnikateľský príbeh začal tým, že kúpil IT firmu, v ktorej bol predtým 3 roky kľúčovým zamestnancom. Firma mala vtedy zamestnancov, zákazníkov a dlhy. Počas svojej podnikateľskej kariéry zistil, že pre dlhodobý úspech v podnikaní je kľúčová najmä hodnotová orientácia.

Vedecko-výskumný pracovník

Plesch

Martin Plesch

Fyzik, SAV, Department of Complex Physical Systems

Pôsobil na Univerzitách v Brne, Oxforde a Viedni. Je absolventom GJH, študoval na FMFI UK v Bratislave, časť svojho štúdia strávil v Nemecku, Švajčiarsku a tiež Rakúsku.

Pilot

Slavomir Pjatak

Slavomír Pjatak

Skúsený pilot, momentálne pôsobí ako kapitán pre Travel Service Airlines v Prahe.  Predtým lietal ako kapitán so Sunwing Airlines v Kanade, SkyEurope Airlines alebo Swiss International Air Lines.

Podujatie organizujeme v spolupráci s gymnáziami:

Gymnázium Ladislava Sáru

Graf1

Gymnázium  Grӧsslingova

GAMCA

Gymnázium Jura Hronca

gjhlogo