Ako si nastaviť správne svoj kariérny kompas.

25. november 2014

Kariérne eventy na stredných školách pokračujú!

24. a 25. novembra 2014 sa uskutočnili ďalšie zo série kariérnych eventov, ktoré organizuje Nexteria pod hlavičkou Career Visions na stredných školách, tentoraz gymnáziu Metodova a Ladislava Novomeského v Bratislave.

Na obe podujatia, ktorých sa zúčastnilo viac ako 100 študentov najmä vyšších ročníkov, prišli študentom priblížiť realitu najatraktívnejších profesií odborníci z oblastí ako právo, veda, IT, manažment, či medicína. Podujatia začali panelovou diskusiou so zástupcami všetkých profesií a pokračovali workshopmi – diskusiami v užšom kruhu, kde si každý študent mohol vybrať tú profesiu, ktorá ho najviac zaujíma.

DSC_0524 DSC_0514 Ako sa vyjadril CEO Nexterie Tomáš Hasala, ktorý bol aj jedným z moderátorov podujatia „ je veľa šikovných ľudí ktorí sú úspešní vo svojich profesiách, ale nie až tak veľa, ktorí vykonávajú svoju profesiu v súlade s ľudskými a etickými hodnotami“.

Cieľom tohto podujatia je, dať študentom možnosť získať väčší rozhľad o svojich kariérnych možnostiach, a to cez diskusiu kvalitných rečníkov zastupujúcich rôzne profesie, ktoré si vyberajú samotní študenti.

DSC_0023

Nexteria chce dať študentom príležitosť zistiť, čo konkrétne môžu robiť už teraz, počas strednej školy, aby v profesiách a na vysokej škole uspeli. K tomuto má napomôcť aj brožúra, vydaná Nexteriou v spolupráci so spoločnosťou PosAm, ktorá sa venuje práve kariérnemu rozhodovaniu, aby študenti stredných škôl venovali výberu svojho budúceho povolania a kariéry dostatok času a mali prístup ku kvalitným informačným zdrojom.

DSC_0019

Študentov najviac zaujímala téma štúdia v zahraničí a tiež prečo sa ľudia zo zahraničia aj napriek lepším možnostiam a finančnému ohodnoteniu vracajú naspäť na Slovensko. „Chcel som sa vrátiť tam, kde som vyrastal, aby som vrátil Slovensku, to čo mi dalo.“ vysvetlil MUDr. Pavol Veselý.

DSC_0556

DSC_0041

Na podujatiach sa mohli študenti priamo porozprávať aj s aktuálnymi študentmi vysokých škôl a Leadership Academy o požiadavkách, aké na nich kladie štúdium a dozvedieť sa viac či už o prijímacom konaní, či samotnom štúdiu.

Najbližšie podujatie sa uskutoční už 10.decembra na SPŠE Hálova. Je otvorené pre všetkých študentov, no najmä pre tých so záujmom o IT smerovanie. Registruj sa zadarmo!

Tešíme sa na vás!