Nexteria hľadá CEO

 • Bratislava, full-time, živnosť
 • Mesačná odmena: od 4.000 Eur vrátane variabilnej zložky
 • Očakávaný nástup: dohodou
 • Ozvi sa nám čo najskôr, najneskôr do konca augusta

Veríme, že vzdelaní, aktívni a slušní mladí ľudia sú kľúčom k lepšej budúcnosti Slovenska. Poď s nami robiť zo Slovenska lepšie miesto pre život! Máme pre teba zaujímavú prácu v inšpiratívnom prostredí so skvelými ľuďmi, aj dobrú kávu. 🙂

Nexteria je renomovaná nezisková organizácia, ktorá prípravou lídrov novej generácie mení Slovensko. Už 15 rokov realizujeme vzdelávacie, rozvojové a kariérne programy a podujatia Nexteria Leadership Academy (NLA), Night of Chances (NoC), Nexteria Lab, Nexteria Global HUB a najnovšie aj Public Leadership Academy (v partnerstve s ďalšími org.). Naše absolventky a absolventi sú viditeľní v biznise, neziskovom aj verejnom sektore. Za posledné roky sa naši NLA alumni dostali do výberu Forbes 30 pod 30 až 10-krát a Nexteria získala niekoľko ocenení. Financie na našu prácu získavame od filantropov a firiem, ktoré sú lídrami vo svojich odvetviach a zároveň kladú silný dôraz na etiku podnikania.

Nexteria po 15-tich rokoch vstupuje do novej etapy. V prvej etape sa pod vedením zakladateľa Nexterie Stanislava Boledoviča podarilo pretaviť víziu do prvých aktivít a programov a naštartovať Nexteriu, aby sa pod 9-ročným vedením Tomáša Hasalu výrazne rozrástla, stabilizovala a profesionalizovala. Teraz je pred nami ďalšia etapa a nové výzvy, preto hľadáme novú/nového CEO, ktorý: 

 • Je nadšená/ý myšlienkou Nexterie a chce ju ďalej viesť k vízii, s ktorou vznikla – aby raz na kľúčových pozíciách boli slušní a schopní ľudia, a verí, že kľúčovým krokom k tomu je venovať sa príprave novej generácie mladých ľudí.
 • Má podnikavého ducha, dokáže udržať a rozvíjať existujúce programy a zároveň posunúť Nexteriu do nových oblastí – a to najmä priniesť naše aktivity do regiónov, mimo bratislavskú bublinu, budovať silnú komunitu a inšpirovať ľudí aj pre prácu/impact vo verejnom sektore.
 • Má strategické myslenie a chuť hľadať riešenia v partnerstve s realizačným tímom ako aj zakladateľmi a tieto plány potom napriek prekážkam pretavovať do reality.
 • Má chuť a schopnosti budovať profesionálnu, na ciele zameranú, efektívnu organizáciu, ktorá je udržateľná a vytrvá aj cez nepriaznivé obdobia.
 • Dokáže vytvárať na dôvere založené vzťahy a silnú kultúru založenú na hodnotách a otvorenej komunikácii naprieč celou organizáciou, smerom do tímu, k zakladateľom a kľúčovým partnerom.
 • Dokáže inšpirovať pre našu víziu a vťahovať do našich aktivít kľúčové osobnosti a partnerov (CEOs, osobnosti z verejného života, študentských lídrov…) a získavať tak ich energiu, know-how a financie pre ciele Nexterie.
 • Vytvára široké spojenectvá, vzťahy a spolupráce s inými organizáciami či komunitami – nestavia sa k nim ako ku “konkurencii” ale ako k spojencom, s ktorými vieme spoločnými silami dosiahnuť viac.
 • Zabezpečí vyrovnané financovanie organizácie, vrátane udržania a získavania nových finančných príjmov a tiež hľadaním kreatívnych spôsobov ako realizovať naše aktivity s využitím siete partnerov a fanúšikov našej misie.

V horizonte 5-tich rokov by sme pod vedením novej/nového CEO chceli dosiahnuť stav, kedy je vidieť, že ľudia z programov a komunity Nexterie majú silný impact vedúci k pozitívnym zmenám v spoločnosti.

Aby sme sa k tejto ambícii posunuli, stoja pred nami 3+1 výzvy, na ktoré sa chceme zamerať:

 • Verejná správa – Verejná správa bude pre mladých ľudí formovaných programami Nexterie plnohodnotnou alternatívou v ich kariérnom rozhodovaní voči biznisu a neziskovému sektoru. 
 • Regióny – Inšpirujeme a pripravujeme mladých ľudí aj v regiónoch – náš intenzívny prezenčný program bude rozbehnutý v aspoň 2 regiónoch vrátane Košíc, kde štartujeme v sept. 2023.
 • Komunita – Vytvárame silnú a aktívnu komunitu súznejúcu s hodnotami a víziou Nexterie, ktorá je zameraná na impact (= na zlepšenie kľúčových problémov Slovenska) a je postavená na otvorenosti a rôznorodosti. 

Základom pre rozvoj a stabilitu je udržateľnosť a relevantnosť existujúcich programov Nexterie. Preto našou prioritou je aj interný rozvoj a stabilizácia s víziou, aby Nexteria bola kredibilná a relevantná organizácia odolná voči otrasom.

A toto všetko samozrejme v rámci vízie, poslania a hodnôt Nexterie:

🔵 Vízia Nexterie (prečo existujeme) – Aby raz na kľúčových pozíciách boli slušní a schopní ľudia.

🔵 Poslanie Nexterie (čo robíme) – Pripravujeme a podporujeme novú generáciu slušných a schopných ľudí, ktorí realizujú pozitívne zmeny v kľúčových oblastiach spoločnosti.

🔵 Hodnoty Nexterie (čím sa pri našej práci riadime a k akým hodnotám ľudí v Nexterii vedieme)

 • Proaktivita – cítim zodpovednosť meniť veci, na ktorých mi záleží a iniciatívne realizujem prvé kroky
 • Vízia – stanovujem si dlhodobé ciele, zapaľujem pre ne druhých ľudí a vytrvalo robím všetko pre ich dosiahnutie
 • Excelentnosť – disciplinovane pracujem na zlepšovaní svojich schopností a uspokojím sa len s najvyššou možnou kvalitou
 • Integrita – mám odvahu vždy povedať, čo si myslím a konať, čo je správne, aj keď je to nekomfortné
 • Vzájomnosť s pokorou budujem sieť vzťahov založených na dôvere a vzájomnej podpore
 • Služba viem, že od života som veľa dostal a hľadám príležitosti, ako urobiť niečo prospešné pre spoločnosť a druhých ľudí

❓ Inšpirujú ťa tieto výzvy, naše poslanie, vízia a hodnoty? Ozvi sa nám čo najskôr (najneskôr do konca augusta) na ceo@nexteria.sk a spolu sa budeme usilovať posunúť našu krajinu vpred. Tešíme sa na teba!

2023-08-29T19:44:14+02:00