Novinky od Night of Chances pomáhajú verejnému sektoru

Vďaka inšpiratívnym online eventom Night of Chances si vieš teraz nájsť skvelú prácu aj vo verejnom sektore. Áno, presne o tom sú novinky od tímu Night of Chances, ktorými sme sa rozhodli v Nexterii prispieť k tomu, aby slušní, vzdelaní a mladí ľudia videli zmysel v práci nielen pre súkromný sektor, ale aj ten verejný. Oplatí sa sledovať Night of Chances!

V máji 2021 zorganizoval náš tím Night of Chances projekt Futureton. Cieľom tejto súťaže bolo priniesť riešenia na hlavné problémy, ktoré na Slovensku máme a pomôcť čo najlepšie rozdeliť 27 miliárd z Plánu obnovy. Zapojiť sa mohli mladí ľudia hneď v piatich hlavných témach a prihlásiť sa mohli aj tímy, podmienkou bolo, aby nikto z tímu nebol starší ako 26 rokov. Všetky detaily, aj členov poroty nájdeš na webe www.futureton.sk.

Najlepšie nápady boli spracované a odovzdané Ministerstvu financií SR a ďalším kompetentným úradom.

Začiatkom októbra 2021 sme v NOC tíme urobili ďalšiu výnimočnú vec. Historicky prvú Night of Chances Public, diskusiu o možnostiach práce vo verejnom sektore. Úžasní hostia a skvelý obsah tohto podujatia sú dôkazom toho, že verejná sféra má čo ponúknuť mladým ľuďom. Veríme, že keď budú schopní a slušní ľudia nielen v biznise a neziskovkách, ale aj vo verejných inštitúciách, bude sa nám na Slovensku všetkým lepšie žiť.

Ak ste nestihli celý event, stále si ho môžete pozrieť zo záznamu na Facebooku a aj na Youtube. Odporúčame pozrieť si napríklad diskusiu Matúša Valla (primátor Bratislavy) a Ľudovíta Ódora (viceguvernér Národnej banky Slovenska).

2021-11-04T22:16:59+01:00