Nexteria Leadership Academy úspešne odštartovala 10. ročník

  1. Domov
  2. Blog
  3. Nexteria Leadership Academy úspešne odštartovala 10. ročník

Šikovní slovenskí študenti už nemusia odchádzať do zahraničia, máme dôkaz

<br>
</br>

Nezisková organizácia Nexteria cez víkend odštartovala 10. ročník výberového programu Leadership Academy, do ktorého nastúpilo 40 nových nádejných študentov. Tých počas nasledujúcich troch rokov čaká bohatý program – rôzne vzdelávacie kurzy, projekty v praxi a networking s top ľuďmi slovenského biznisu a verejného života. Cieľom Nexterie je prostredníctvom tohto programu zmeniť Slovensko k lepšiemu prípravou novej generácie schopných a slušných ľudí. Všetko pod záštitou takých osobností akými sú napríklad prezident Andrej Kiska či CEO Martinusu, Michal Meško.

Posledné roky Slovensko trápi odliv mladých talentov do zahraničia. Tie si volia zahraničnú vysokú školu, idúc po kvalite, a po dokončení štúdia sa už častokrát naspäť domov nevrátia. A aj práve preto vznikla Nexteria. Aby ponúkla týmto študentom alternatívu – môžu ísť na vysokú školu na Slovensku, a potrebnú kvalitu, ktorú by získali v zahraničí, im popri klasickom štúdiu doplní práve Nexteria prostredníctvom svojich kurzov, projektov v praxi či networkingových príležitostí.

Nových prvákov počas prvého semestra čakajú napríklad kurzy zamerané na sebaspoznávanie a typológiu osobností, time management, hodnoty v praxi či komunikačné zručnosti. Taktiež budú môcť nabrať praktické skúsenosti vďaka realizácii projektu v praxi v jednej z popredných firiem pôsobiacich na Slovensku (NAY, Slovak Telekom, Hilti, Tatra banka, Accenture). Práve praktické skúsenosti sú to, čo študentom slovenských vysokých škôl chýba najviac.

A ako je možné stať sa súčasťou Nexteria Leadership Academy? Najbližšie bude možné podať prihlášku tento rok v decembri. Vďaka stúpajúcej popularite programu sa každoročne prihlásia stovky záujemcov, ktorí následne musia prejsť 4-kolovým výberovým procesom. Do nového ročníka vždy v septembri nastupuje približne 40 úspešných kandidátov z rôznorodých oborov. Do týchto študentov Nexteria následne investuje čas a finančné prostriedky veriac, že budú do budúcna nositeľmi pozitívnych zmien na Slovensku – vo verejnom sektore, v biznise a v ďalších dôležitých oblastiach spoločnosti.

Medzi úspešných absolventov 3-ročného programu Nexteria Leadership Academy patria napríklad: Michal Novoveský – jeden z kľúčových manažérov vo firme Exponea zaradený do rebríčka Forbes 30 pod 30 v roku 2017, Jakub Tomiš – spoluautor iniciatívy #somtu, ktorú v rámci boja proti extrémizmu ocenil prezident Andrej Kiska ako najlepší projekt, či Pavol Koprda – iniciátor a organizátor protestov Za slušné Slovensko v Trnave.